Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Diskuzně vzdělávací večer - Setkání s chiropraktikem

  Úterý 18.2 18:00 - Milevsko, KD

 • Brémští muzikanti aneb po dobrém do Brém

  Úterý 18.2 17:00 - Klub pod kinem, Vyšší Brod

  Pohádka pro děti.

Zobrazit všechny události
 

Předsedou krajské ČSSD byl znovu zvolen Jiří Zimola

TÁBOR - Je zvoleno. Delegáti jihočeské krajské konference ČSSD projevili velkou efektivitu práce - stihli poobědvat řízek s bramborovým salátem a přitom odvolit. V tuto chvíli je jasné, že Jiří Zimola obhájil svou předsednickou funkci, dostal 98 hlasů proti 66 hlasům, které dali delegáti Ondřeji Veselému z Písku. Zbylé hlasy do celkového počtu 176 účastníků byly neplatné.

Nyní bude následovat volba krajského předsednictva, které pak už jen mezi sebou zvolí místopředsedy. Volit se budou také jihočeští zástupci na celostátní konferenci ČSSD.

Jiří Zimola k průběhu dopolední diskuse řekl, že si vyslechl na svou adresu i oprávněnou kritiku - kvůli odstoupení z funkce statutárního místopředsedy strany i z oblasti komunální politiky. Poznamenal, že ale podle jeho názoru jsou za sociální demokracií, která od roku 2008 je v čele Jihočeského kraje, vidět výsledky. Přiznal, že po průběhu dopolední diskuse odhodil stranou projev, který si původně připravil, a reagoval právě na diskutovaná témata. Podle něj má jihočeská organizace zbytečně rebelantskou nálepku. "My chceme s lidmi mluvit otevřeně, nechceme se uchylovat k nějakým klišé," řekl.

K odstoupení z funkce statutárního místopředsedy se vrátil poznámkou, že důvodem pro něj bylo, že nebyl schopen prosadit pružnější stanovy nebo přeregistraci členů, která by odstranila černé duše. "Neviděl jsem pro to širší podporu a například za svůj výrok z loňského března, že by občané měli mít právo se referendem vyslovit o setrvání v Evropské unii, když mohli hlasovat o vstupu do ní, jsem od své strany dostal facku," řekl Zimola. Zdůraznil, že on je eurooptimista, ale vnímá, že pokud si ČSSD toto téma vytkne jako tabu, chopí se ho extremistické pravicové nebo i levicové strany a lidé jim budou naslouchat. "To je téma pro otevřenou diskusi a je na nás, abychom lidem uměli vysvětlit, že Evropská unie se musí reformovat, ale bez ní by se nám žilo hůř," dodal staronový předseda krajské ČSSD.

Připomněl také, že z jižních Čech přicházejí racionální návrhy, které později doznávají uplatnění. Například to byl právě Jihočeský kraj za vedení Jiřího Zimoly, který využil práva kraje dát legislativní podnět a navrhoval zdanění církevních restitucí - a to nyní ve sněmovně prošlo. "My jsme to tenkrát měli vydiskutované i s ústavními právníky. Církev byla skutečně oproti jiným restituentům zvýhodněna. Náhrady za nevydaný majetek neobdržela formou účelového příspěvku, kde by musela využití prokazovat. Čili dostala dar a dar se u nás zdaňuje. I za to jsem tenkrát schytal od tehdejšího vedení strany kritiku a jsem opravdu rád, že nynějším hlasováním ve sněmovně ČSSD konečně ve vztahu k církevním restitucím plní slib, který občanům dala v roce 2012."

Diskuse k článku - 48 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky |  1 2 3 4 Starší příspěvky »
 • Fandorin 

  Reagovat

   

  Panu Zimolovi jméno David Cameron asi vůbec nic neříká. Bohužel tu nejsou zveřejněny projevy obou kandidátů. Podle článku pan Zimola dále jen opakuje své teze z dřívějších slohových cvičeních, které zveřejňoval v různých novinách. A ty jsou vesměs obráceny do minula, viz výrok pana Hamáčka. Tak se může pan Zimola dále kochat minulostí, pro budoucnost strany bude dále jen brzdou jak to už po léta dokazuje.

  Vloženo 26.1.2019 15:22:03

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Ten Zimola uz nevi u jakyho koryta se naz...

  Vloženo 26.1.2019 15:10:45

 • Lenka 

  Reagovat

   

  Gratuluji.

  Vloženo 26.1.2019 14:19:11

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   K čemu gratulijete? Komunisti a levičáci jsou brzdou rozvoje světa. Zaostalost zemí kde všude tato banda líných a zlodějských netáhel vládla a vládne jsou toho důkazem.

   Vloženo 26.1.2019 15:04:18

   • petr 

    Reagovat

     

    Bohužel se v západní Evropě rozšiřuje levicová neomarxistická ideologie plná regulací, přerozdělování, dotování a omezování práv národů i občanů.

    Vloženo 26.1.2019 15:52:53

   • náhoda? 

    Reagovat

     

    Na tribuně jsou i překabátění komunisté , bývalí kandidáti a Aspen Institute

    Vloženo 26.1.2019 17:34:56

    • delegáti ? 

     Reagovat

      

     pouze stará generace /v sále/ zase byli delegáti na konferenci účelově prověřeni okresními výbory ČSSD jako na minulou krajskou konferenci????

     Vloženo 26.1.2019 18:14:32

     Vaše reakce:

     Zbývá znaků: 1200
      
« Novější příspěvky |  1 2 3 4 Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace