Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Unicorn Group

    pátek 17.1 20:00 - Blatná, Na Vinici

    Koncert.

  • Novoroční koncert

    pátek 17.1 19:00 - Tábor, Střelnice

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Profesor Pavel Pafko besedoval v kovářovském kině

KOVÁŘOV - Kino v Kovářově navštívila v pátek 18. října vzácná návštěva. Přijel sem uznávaný český břišní a hrudní chirurg Pavel Pafko. Pohovořil o svých vzpomínkách ze světa chirurgie, ale také o současné době a jeho pohledu na svět. V neposlední řadě pečlivě odpovídal na všechny dotazy zaplněného sálu.

 

To že se Pavel Pafko ocitl v Kovářově, není vůbec žádná náhoda. Dovedl ho sem kamarád doktor Miloš Cenek. Navíc nedaleko, konkrétně v Klučenicích má postavenou chatu a zdejší krajinu má Pavel Pafko velice rád.

Debata se vedla hlavně směrem ke zdravotnictví, kde Pavel Pafko mluvil o zbytečném papírování, také o tom jaké jsou kolikrát špatné vztahy mezi doktorem a pacientem nebo o tom, jak se do zdravotnictví hlásí více ženy než muži. Což je podle Pavla Pafka velice zásadní problém.

Poté se diskuze nasměrovala ke vnímání života. Podle Pavla Pafka se máme dobře a zbytečně jen hledáme problémy tam, kde vůbec nejsou. Podle něj vznikají zbytečné rozepře kvůli tomu, že ten volí toho a ten zas toho. Že má někdo jiný názor, je přeci normální a lidské.

Večerem provázela kovářovská rodačka a absolventka milevského gymnázia Petra Pšeničná Květová, kterou si můžete pamatovat jako moderátorku zpravodajství televize Barrandov. Tu zajímalo, jestli má Pavel Pafko také neřesti v podobě kouření nebo jiné. K žádným se nepřiznal, a tak se slova musela chopit jeho žena. Prozradila, že největší neřest má Pavel Pafko v podobě tatranek a coly.

Příjemný večer v kovářovském kině zakončil hromový potlesk všech návštěvníků, ti si ještě na cestě domů povídali o zážitcích z této besedy.

Více z ní přineseme v Milevských novinách.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace