Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Od Trosek na Hruboskalsko

    středa 26.2 16:30 - Městská knihovna Jindřichův Hradec

    Beseda.

  • Toulky za poznáním - Antarktida II.

    středa 26.2 18:00 - Dům kultury Milevsko

Zobrazit všechny události
 

První závod Táborských okruhů je minulostí. Raduje se Martin Boubal

Nejlepší muži prvních letošních Táborských okruhů. , Autor: Josef Janda

Nejlepší muži prvních letošních Táborských okruhů.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Ve středu 18. dubna proběhl ve sportovním areálu Komora v Táboře první závod letošních Táborských okruhů. Cyklistické odpoledne odstartovaly závody pro mládež, po kterých přišel vrchol středečního zápolení. Krátce před 18. hodinou se totiž na start postavili závodníci v hlavních kategoriích. Na trať spolu vyrazili muži elite a junioři. Elitní závodníky a juniory čekalo 50 okruhů.

 

Před hlavním závodem vyrazili na trať ještě starší žáci, kadeti a ženy, na které čekalo 20 okruhů. Příjemné sluníčko doprovázelo cyklisty v ideálních podmínkách a průměrná rychlost hlavního závodu mužů 47 kilometrů za hodinu napovídá, že se bylo rozhodně na co dívat.

Vítězství mezi muži vybojoval Martin Boubal (CK Příbram – Fany Gastro), který za sebou nechal dalších 47 soupeřů. Mezi juniory vládl mezi jedenácti závodníky Jakub Ťoupalík (Cycling Academy Tábor), který se v této kategorii představil poprvé. Královnou mezi trojicí žen se stala Melissa van Neck (Team Dukla Praha). V nově vyhlašované kategorii kadetů zvítězil suverénně Matyáš Fiala (ČEZ Cyklo Team Tábor). Druhý díl Táborských okruhů proběhne ve středu 16. května 2018.

Absolutní vítěz prvních Táborských okruhů Martin Boubal nasbíral 35 bodů. Jeho největší soupeř Vojtěch Hačecký posbíral jen o šest bodů méně. Téměř hodinu trvající závod nebyl při padesáti okruzích ničím snadným.

Spolu s hlavní mužskou kategorií vyrazili na trať o 50 okruzích také junioři. O prvenství mezi nimi bojovalo 11 cyklistů. Velký souboj svedli na čele dva rivalové z táborských oddílů Jakub Ťoupalík (Cycling Academy Tábor) a Adam Doležal (ČEZ Cyklo Team Tábor). Že to byl závod velmi těsný, dokazuje jejich zisk na bodovaných kolech, kde oba nasbírali 11 bodů. Rozhodl tak až závěrečný dojezd do cíle.

Ženskou kategorii ovládla Melissa van Neck z pražské Dukly, která za sebou nechala obě soupeřky z ČEZ Cyklo Teamu Tábor. S druhým místem se tak musela spokojit Kamila Janů, i když úvod závodu vypadal velice slibně.

Mezi kadety se jasně utrhl Matyáš Fiala z ČEZ Cyklo Teamu Tábor a dojel si pro jednoznačné vítězství.

Kromě mužů mohl být s výkony cyklistů a cyklistek ČEZ Cyklo Teamu Tábor velmi spokojený i trenér Michal Bednář. „Mezi kadety předvedl Matyáš Fiala své kvality. Spokojený jsem také s Kamilou Janů. Velmi dobře se předvedl junior Adam Doležal, který zajel excelentní závod, který prohrál až na cílové pásce. Nasbíral 11 bodů, což je parádní výsledek. Muži nezklamali, ale ještě jim trochu vázne souhra. Do desítky se dostali tři. Předvedli bojovný a dravý výkon, bohužel na bednu to ještě nevyšlo, proto nemůžu být stoprocentně spokojený," zhodnotil výkony a výsledky svých svěřenců Bednář.

TOP 3 závodů

Elite muži – 50 kol

1. Martin Boubal (CK Příbram – Fany Gastro)
2. Vojtěch Hačecký (Elkov Author Cycling Team)
3. Jiří Nesveda (AC Sparta Praha)

Junioři – 50 kol

1. Jakub Ťoupalík (Cycling Academy Tábor)
2. Adam Doležal (ČEZ Cyklo Team Tábor)
3. Petr Kelemen (Team Dukla Praha)

Ženy – 20 kol

1. Melissa van Neck (Team Dukla Praha)
2. Kamila Janů (ČEZ Cyklo Team Tábor)
3. Celestýna Součková (ČEZ Cyklo Team Tábor)

Kadeti – 20 kol

1. Matyáš Fiala (ČEZ Cyklo Team Tábor)
2. Václav Dostál (Lyko Klub Prachatice)
3. David Račan (ČEZ Cyklo Team Tábor)

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace