Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Radek Fiala: Svět se nezboří, jsou důležitější věci než fotbal

MILEVSKO – Kolem B týmu FC ZVVZ Milevsko bylo loni v létě pořádně rušno. Rezerva prošla po sestupu do nejnižší krajské soutěže I. B třídy výrazným omlazením, navíc se k ní přesunul od dorostu trenér Radek Fiala. Po polovině soutěže se zdá, že změny přinesly své ovoce. S ohledem na opatření kvůli koronaviru ale nyní není vůbec jasné, kdy a jestli vůbec se bude hrát i odvetná část krajských soutěží. „Samozřejmě bychom mohli trénovat někde mimo, ale nějaká opatření bychom měli respektovat. Jsou důležitější věci než fotbal,“ říká kouč Radek Fiala, jehož týmu měl na jaře pomoct také zkušený František Koutník.


Byl jste spokojen s podzimními výkony a aktuálním postavením v tabulce?
Vždycky je co zlepšovat, ale když si vzpomenu, jak vypadal tým na konci sezony, tak jsem spokojen. Ani nechci říkat, kolik jich bylo v létě na dokopné, když jsem se jim byl představit jako nový trenér. Vyhrávám samozřejmě rád, ale uvědomoval jsem si, že úplně nejdůležitější bude udělat vůbec nějaké jádro mužstva a vytvořit tým, který bude fungovat.

Povedlo se to podle představ?
Myslím, že nějakou osu máme. Není nás moc, ale podle mě nějakých 14 hráčů v B týmu úplně stačí. Chceme začleňovat také dorazové dorostence a trenér A týmu Míra Strnad nám dává jednoho, dva své hráče, kteří zrovna nehrají, aby měli zápasovou praxi a vytížení.

Kádr B týmu na podzim tvořili výhradně mladí hráči. Je to v Milevsku momentálně jediná správná cesta?
Jsme v soutěži jediné béčko a myslím, že bychom měli být mladí. Samozřejmě, že občas nás to možná trochu stálo body. Třeba když jsme přijeli do Sepekova, kde jsme dostali rychtu, tak tam proti nám nastoupil Martin Petr, který ještě pár týdnů předtím hrál nadstandardně v krajském přeboru za milevské áčko. Když naši mladí kluci narazí na takové soupeře, tak třeba opravdu narazí, ale zase je to pro nás dobrá škola. My bychom měli hrát svou hru a ohrávat v béčku mladé kluky.

Celý obsáhlý rozhovor přineseme ve středečních Milevských novinách. Trenér Fiala prozradí, co si sliboval od Františka Koutníka, na čem chtěl přes zimu se svým týmem zapracovat, nebo co říká na výkony dorostenců, když přišli pomoci? A dokáže si vůbec představit, že by hráči třeba dva měsíce nic nedělali a pak šli ze dne na den do zápasu? Čtěte středeční tisk!

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace