Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hvězda Betlémská!?

    pondělí 9.12 19:00 - Muzeum Jindřichohradecka, budova ve Štítného ulici, Jindřichův Hradec

    Přednáška Ing. Jany Tiché z Hvězdárny a planetária v Č. Budějovicích s pobočkou na Kleti.

  • Pletky s Vlastou

    pondělí 9.12 9:00 - Písek, Senior Point

    Tvořivé setkání.

Zobrazit všechny události
 

Seniorka se při večerní vycházce ztratila v kukuřičném poli. Pátral po ní i vrtulník

ČKYNĚ – Šťastný konec měla pondělní večerní pátrací akce v katastru obce Čkyně na Prachaticku. Starší muž po 19. hodině na linku 158 oznámil, že se mu na vycházce ztratila manželka, když si společně cestu k lesu krátili přes vzrostlé kukuřičné pole. „Seniorka zřejmě nestačila tempu manžela a ztratila se mu z dohledu i doslechu,“ upřesnila policejní mluvčí Martina Joklová.

 

Když se muži ani po více než hodině a půl nepodařilo manželku najít, vrátil se zpět do obce, odkud přivolal pomoc. Po pohřešované byla ihned vyhlášena pátrací akce, do které se zapojili vimperští a volyňští policisté, dosahový důstojník Územního odboru Prachatice, policejní psovod, Sbor dobrovolných hasičů Čkyně, Hasičský záchranný sbor Vimperk a vyslán na pomoc při pátrání byl také policejní vrtulník. „Kontakt se seniorkou nebyl možný, jelikož u sebe neměla mobilní telefon," dodala mluvčí.

Naštěstí se ženu před 21. hodinou podařilo v pořádku vypátrat. Seniorka zbloudila několik kilometrů od Čkyně, než se dostala do obce Svatá Maří, část Štítkov, kde požádala o pomoc. „Úspěšnou pátrací akci tak mohli policisté ukončit. Žena, až na vyčerpání, neutrpěla žádná viditelná zranění," uvedla Martina Joklová.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace