Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Hypnotizér Jakub Kroulík

  pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

  Přednáška.

 • Mentalista

  pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

  Přednáška.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Skiareály na rakouské straně Šumavy v neděli končí sezonu

Takhle, na sluníčku, si poslední dny této sezony, užívají návštěvníci Hochfichtu.  , Autor: Martin Řezáč

Takhle, na sluníčku, si poslední dny této sezony, užívají návštěvníci Hochfichtu.     Autor: Martin Řezáč

Letošní lyžařská sezona na rakouské straně Šumavy nebyla nejdelší, ale po letech rozhodně sněhově nejbohatší a celkově velmi úspěšná. V neděli 24. března se bude naposled lyžovat ve skiareálech Hochficht a Sternstein v rakouském příhraničí, které i tuto zimu navštívili desetitisíce českých lyžařů a snowboardistů.

Jaká byla zima na Hochfichtu

„Lepší počasí na závěr letošní lyžařské sezóny jsme si ani nemohli přát. V noci mráz a přes den krásné slunečné počasí s odpoledními teplotami přes 10° C. Díky nočnímu mrazu je lyžování po ránu i během dopoledne velmi příjemné. Odpoledne sníh už měkne, ale vše vynahradí opalování v krátkém tričku na lehátku. Sněhu máme stále dost, na sjezdovkách ho leží 70 - 90 cm a otevřeny jsou kompletně všechny sjezdovky.", říká Gerald Paschinger, ředitel skiareálu Hochficht.

Skiareál Hochficht je stále ještě v provozu každý den od 8.30 do 16.00 až do neděle 24. březně včetně. Otevřeny jsou všechny sjezdovky v délce 21 km, na kterých leží 70 - 90 cm sněhu. Pro děti jsou upraveny zábavné dráhy s obřími vlnami, dráha s klopenými zatáčkami, Reischa Junior Park či dětské hřiště se zábavnými atrakcemi. Děti do 10 let lyžují za 3 €/den a mládež do 19 let za dětské ceny. Pro vyznavače bílé stopy jsou stále v provozu běžecké stopy na Schönebenu, kde je denně je upravováno 53 km stop. 

I když byla letošní sezóna na Hochfichtu o 2 týdny kratší než ta loňská (o týden pozdější začátek, o týden dříve konec), byla návštěvnost téměř stejná jako v loňské sezóně, přesná čísla ještě nejsou známa, ale budou atakovat hranici 300 000 návštěvníků (lepší už to snad ani být nemůže). Čeští lyžaři tvořili dlouhodobě za celou sezónu zhruba třetinu návštěvníků, ale především v únoru a březnu, během jarních prázdnin, stoupal jejich podíl až k 50%. Stoupá také počet rodin s dětmi. Návštěvníci a především Češi, už nevnímají Hochficht jako skiareál pro lepší lyžaře, ale stále více oceňují služby a investice do rodin s dětmi (kabinková lanovka, 2 dětské parky, zábavné dráhy a sjezdovky speciálně pro rodiny s dětmi). I když na Hochfichtu letos zaznamenali nejvíce přírodního sněhu od zimy 2005/2006, paradoxně stouply náklady na výrobu technického sněhu, protože sníh napadl později a skiareál si musel vytvořit „sněhovou jistotu" z technického sněhu a už od Vánočních prázdnin otevřel všechny sjezdovky.

A jak to vidí na Sternsteinu

„Letošní sezónu nelze hodnotit jinak než v kladně. Přestože začala o týden později než vloni, zbývající měsíce vše bohatě vynahradily. Sezóna pro nás končí úspěšně a velký podíl na tom mají návštěvníci z Čech, kterým tímto děkujeme za přízeň", zhodnotil  téměř uplynulou sezonu Andreas Eckerstorfer, ředitel Sternsteinu.

I na Sternsteinu se lyžuje na téměř prázdných sjezdovkách. Ty jsou ale díky nočním mrazíkům hlavně po ránu a dopoledne stále v dobrém stavu. Na poslední dny lyžařské sezóny je hlášeno krásné slunečné počasí a tak by byla velká škoda jej nevyužít. Provozní doba skiareálu je stále stejná, 8.30 - 16.15. Posledním provozním dnem letošní sezóny bude neděle 24. března! Otevřeny jsou stáel ještě všechny sjezdovky, na kterých leží do 40 cm sněhu. V provozu pohodlná kabinková lanovka kombinovaná se 6sedačkami + pojízdné pásy v dětském parku. A hlavně pokud někteří mají strach, zde se naprosto v pohodě domluvíte česky. Jak v lyžařské škole, kde je možné rezervovat výuku v českém jazyce, tak v restauraci pod sjezdovkou anebo u pokladen. 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace