Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Výborný Trio

  neděle 19.1 19:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

  Koncert.

 • Pohádky a Malé Hry

  neděle 19.1 16:30 - Tábor, Střelnice

  Divadlo pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Sokolskou akademii u příležitosti 130. výročí oživili písečtí akrobatičtí siláci Five Fellas

MILEVSKO – Ve čtvrtek 7. února proběhla tradičně před zaplněnou sportovní halou v Milevsku oblíbená a každoročně vyhledávaná Sokolská akademie, jedna z nejlepších akcí, která se v regionu za celý rok koná. Na palubovce se proháněli a předváděli své dovednosti členové všech odvětví, která pod hlavičku milevského Sokola spadají, a to ve všech věkových kategoriích od cvičení rodičů s dětmi až po seniory a seniorky. Ti všichni během čtvrtečního programu vystoupili a roztleskali publikum hned třikrát – nejprve dvakrát dopoledne pro školáky a dětičky ze škol a školek a večer od šesti hodin v hlavním programu pro veřejnost. Akademií provázelo sehrané duo Michaela Blažková a Petr Hrych.

Právě letos, tedy v roce, kdy milevský Sokol slaví 130 let své existence od založení 6. října 1889, byla však akademie ještě poutavější, než v předcházejících letech. Jako hosté dorazila po celé republice uznávaná písecká skupina silových akrobatů Five Fellas. Parta šesti chlapců z okresního města, známá z účinkování v televizním pořadu Česko Slovensko má talent, předvedla náročnou sestavu silové gymnastiky, při které se publiku – a zejména jeho dámskému osazenstvu – tajil dech. Dalším velkým oživením pak byla třeba společná ukázka tréninků atletického oddílu a míčových sportů, kdy roztleskal halu a bez jediné chyby překonával postupné výšky zejména nadějný milevský výškař Štěpán Pokorný, který se chystá na blížící se mistrovství republiky, odkud by si chtěl přivést cenný kov.

Jako každý rok, také letos jednota vyhodnotila a ocenila své nejlepší členy a trenéry za uplynulý rok 2018. Vyhlášeni byli Pavla Molíková, Bára Sulanová, Kateřina Müllerová, Natálie Kozáková, Petr Molík, Ondřej Honzík, Marie Hejhalová, Zdeňka Blažková a Romana Fučíková.

Diskuse k článku - 8 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Lucie, Zuzana, Eva 

  Reagovat

   

  Nacvičování akademie každý rok doprovází spousta emocí. Je to rozsáhlý projekt, který musí sladit představy vedení i cvičitelů. Ne vždy jsou jednání jednoduchá, ale všichni máme za cíl, aby se akademie jako celek vyvedla, děti ji cvičily s radostí a bylo tak pro návštěvníky potěšením akademii shlédnout a navnadit se na další rok.
  Děkujeme všem za komentáře, postřehy a připomínky. Máme tak možnost další akademii o to vylepšit či upravit. Každý zpětný názor je cenným nástrojem, který by měl každou akci posouvat dál.

  Trenérky oddílu sportovní gymnastiky TJ Sokol Milevsko

  Vloženo 22.2.2019 12:35:25

 • Marek 

  Reagovat

   

  Vážená paní Plavcová.
  Nejsem trenér sportovní gymnastiky ani jiného oddílu. Mám ovšem jisté zákulisní informace o tom jak probíhala letošní příprava Sokolské akademie v Milevsku, vč. jednání výkonného výboru TJ Sokol Milevsko . Celé vedení Sokola v Milevsku se zdá býti jakousi "Onemanshow" ovšem v podání ambiciózní ženy, která se evidentně snaží zviditelnit a dostat na co nejvyšší post. Pokud budou trenérky sportovní gymnastiky upřímné, jistě Vám sdělí že jste si s nimi pro letošní rok lidově řečeno,vytřeli z*a*d*e*k! Osobně se jim divím, že už to dávno v milevském sokole nezabalily a nešly cestou vlastního oddílu! Jediná sportovní gymnastika musí uzpůsobovat tréninky subjektům které si pronajímají tělocvičnu v Sokolovně viz. stolní tenis. Ta upřímnost by také neškodila řadě dalších lidí například z výkonného výboru - bylo by fajn, kdyby již někdo konečně řekl co si myslí a co mu vadí při jednání, monology, řešení nesmyslů, žabomyší války apod.
  Každý z oddílů má právo vyjádřit svůj názor a způsob jak se chce na akademii prezentovat a VV by to měl respektovat. Z těchto požadavků a návrhů pak skládat program a ne rozdávat befely jak to bude!

  Vloženo 11.2.2019 14:19:17

  • Jan Krejča 

   Reagovat

    

   Vážený pane Marku,
   máte možná jisté zákulisní informace, ale tyto informace asi nejsou úplně správné. Např. oddíl stolní tenis si tělocvičnu v Sokolovně nepronajímá, neboť je to oddíl T.J. Sokol Milevsko. Proto má v rozvrhu tělocvičny své místo. Pokud tělocvičnu nevyužije, má prostor sportovní gymnastika (aby tělocvična nebyla zbytečně prázdná - už nyní nedokáže pokrýt potřeby všech složek a T. J. Sokol Milevsko si musí pronajímat i jiné tělocvičny). Rád Vám ještě sdělím, že v T. J. Sokol Milevsko budeme jistě všichni rádi za každého ambiciózního člověka, který se bude v našem spolku bez nároku na odměnu ve svém volném čase snažit tuto dobrovolnou činnost vykonávat. Účastním se jednání výboru a nemám pocit, že by někdo neměl prostor vyjádřit svůj názor, neboť tato jednání se odehrávají vždy "v přátelském" duchu, kdy každý má dostatečný prostor pro to, aby se vyjádřil. Já osobně jsem za jakoukoli kritiku rád, neboť mne posunuje vpřed. V závěru bych ještě uvedl, že T. J. Sokol Milevsko se, stejně jako celá Česká obec sokolská, hrdě hlásí k demokracii a čestnému jednání (viz https://www.sokol.eu/obsah/5458/poslani-ceske-obce-sokolske).

   Vloženo 12.2.2019 08:58:49

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Sokolská akademie byla jako vždy krásná podívaná. Škoda jen že ráno byla při vystoupeních ve sportovní hale zima. Druhá věc je že se nějakým oddílům ubral čas vystoupení třeba sportovní gymnastika se vůbec nemohla předvést je škoda že je někdo narval mezi nejmenší a tím pádem nemohli vystoupit i starší děvčata. Příště by to chtělo stejné pravidla pro všechny a né aby někdo se předváděl 5 minut a druhý sotva 2 minuty? Od spousty rodičů těchto dětí bylo slyšet rozhořčení tak snad se příště dočkáme rovnocenného jednání.

  Vloženo 8.2.2019 13:13:33

  • Jan 

   Reagovat

    

   Naprostá pravda, sportovní gymnastika je takový otloukánek bohužel. Já čekal když sem viděl začátek krátkých vystoupení i takové další a ono nic. Moderní gymnastika dlouhé vystoupení a potom i další. Kde se stala chyba netuším?

   Vloženo 8.2.2019 13:18:32

   • Jana Plavcová 

    Reagovat

     

    Ahoj všichni anonymní i podepsání diváci a čtenáři, jsem ráda, že se letošní akademie zařadila k dalším zdařilým. A co říci ke komentářům výše? Ne vždy je všechno tak, jak se zdá a vypadá. Zeptejte se trénérek sportovní gymnastiky, jsou-li upřímné, řeknou vám, proč to tak bylo. A pokud ne, přijďte za mnou...

    Vloženo 11.2.2019 09:45:26

    • Anna 

     Reagovat

      

     Nevím jak to bylo přesně ale co víme tak děti přišly domů z tréninku že prý trenérka brečela po oznámení že se bude cvičit na včel. Medvídky. Takže ať to bylo jak bylo asi nejlepší rozhodnutí nepadlo.

     Vloženo 11.2.2019 10:22:12

     • Honza 

      Reagovat

       

      Je pravda že tréninky v pátek večer a v neděli ráno jsou pro ty co odjíždějí nevhodný. V neděli nejede žádný autobus takže někteří tráví dopoledne v autě aby dovezli dítko na trénink. Myslím že dvě holčičky od Bernartic atd. Hlavně kdo není Milevský a má třeba babičky jinde tak ani nemůže poslat děti k babičce na víkend protože má dítko trénink. Ty neděle jsou pro rodiny dost problém ale zvládnout se dá jen musí jít rodinné věci stranou. Ale jinak buďme rádi za naše trenérky.

      Vloženo 13.2.2019 10:48:37

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace