Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Souběh platů se snížil jen některým starostům

JIŽNÍ ČECHY - Od ledna 2020 se mzda placených zastupitelů obcí a krajů, kteří jsou zároveň členy parlamentu nebo vlády, snížila na dvě pětiny. To se týká například mladovožického starosty Jaroslava Větrovského (ANO), který je zároveň senátorem. Proto se mu mzda starosty od ledna snížila na dvě pětiny. Souběh se v Jihočeském kraji týká například i starosty Hluboké nad Vltavou Tomáše Jirsy (ODS), který je i senátorem, nebo starosty Loučovic Jana Kubíka (ANO), který je současně poslancem.

 

Opatření se ale netýká uvolněných představitelů kraje, takže kupříkladu plat náměstka hejtmanky Pavla Hrocha zůstane v nezkráceném souběhu s funkcí starosty Kovářova na Písecku, stejně jako u lišovského starosty Jiřího Švece, který je uvolněným krajským radním.

 

Diskuse k článku - 5 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • hroch si chrochta 

  Reagovat

   

  veprik hroch si chrochta jako prasatko v zite, proc nejsou v clanku uvedeny konkretni castky za vyplaty za vsechny hrosikovo trafiky a tech je kolik: A) 9, B) 12 nebo C) 16 ?

  Vloženo 17.1.2020 21:03:53

 • jihočech 

  Reagovat

   

  A to už se začíná paktovat se starostama na příští Krajské volby,aby bylo korýtko opět plné.

  Vloženo 13.1.2020 12:03:06

 • upřesnění 

  Reagovat

   

  Pan P. Hroch dělá starostu Kovářova (17 let). Dále dělá náměstka hejtmanky JK (zde má na starost- životní prostředí, zemědělství, rybářství, myslivost problematiku venkova JK, agendu MAS, dotace kraje, kulturu a kulturní dědictví, památkovou péči, řízení zřizování organizací v rezortu a částečně přeshraniční spolupráci v rámci svěřené kompetence. To obojí za 150 000 měsíčně. Dále dělá předsedu Jihočechů 2012. Dále dělá předsedu MAS Střední povltaví (kde zaměstnává dceru přímo v Kovářově). Dále dělá svoje soukromé podnikání.
  Otázkou zůstává, co vlastně dělá skutečně, a jak kvalitně? Protože se to absolutně stihnout nedá!
  "Obdivuhodné" je, že se nestydí v té vesnici Kovářov přijít mezi lidi. Tam se mu jěště klaní. Demokracie v JK po 30-ti letech.

  Vloženo 13.1.2020 08:21:18

  • Zimolu 

   Reagovat

    

   Už nedohoní.

   Vloženo 13.1.2020 12:11:56

  • Entroslav 

   Reagovat

    

   ..."Protože se to absolutně stihnout nedá!..."
   Ale dá.
   "Na všechno mám spolehlivé lidi a jen to vrcholně zastřešuji." Takhle to zdůvodnil jeden stejný pracant...

   Vloženo 13.1.2020 20:53:07

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace