Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Souvisí požár ve Chvaleticích s brutální vraždou v Boru u Protivína?

Ilustrační foto. , Autor: Petr Eliáš - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Petr Eliáš - Jižní Čechy Teď

PROTIVÍNSKO – Prvního listopadu večer se ve Chvaleticích u Protivína na Písecku odehrála zatím nevyjasněná událost. Hořelo zde v domě, který leží jen pár stovek metrů od statku v Boru, kde ve stejný den zemřely rukou vraha dvě dospělé ženy. Vraždu vyšetřují krajští kriminalisté a zatím k ní nepouštějí více informací. Ty by mohly zaznít ve čtvrtek 8. listopadu, kdy je svolaná mimořádná tisková konference v Českých Budějovicích.Mezi lidmi začala kolovat informace, že hořelo v domě údajného vraha, kterému se tak chtěl někdo pomstít. Není náhoda, že požár začala také prošetřovat kriminální policie. Podle zjištění portálu Jižní Čechy Teď z výpisu v katastru nemovitostí je zmíněný dům ve Chvaleticích u Protivína skutečně napsán na muže stejného jména, který 1. listopadu figuruje v seznamech zemřelých osob. Podle dosavadních zjištění měl vrah ráno 1. listopadu spáchat sebevraždu skokem pod vlak. I tuto událost šetří policie a podrobnosti drží pod pokličkou.

„Naše jednotka 1. listopadu krátce před sedmou hodinou večerní na žádost Krajského operačního střediska Jihočeského kraje vyjela k požáru do Chvaletic. Po příjezdu provedla jednotka průzkum. Zjistilo se, že se jedná o požár v kotelně rodinného domu. Jednotka provedla odpojení domu od elektřiny a následně zahájila hasební práce. Z důvodu zakouření prostoru musel být zásah veden v dýchací technice. Po příjezdu jednotek z Vodňan a Písku se dále členové jednotky podíleli na vynášení materiálu zasaženého požárem a odvětrávání zakouřeného prostoru," uvedli protivínští dobrovolní hasiči. Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje dodal, že požár se ven z kotelny nedostal. „Vzniklou škodu vyšetřovatel stanovil na 10 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření," dodala mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace