Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Od Trosek na Hruboskalsko

  středa 26.2 16:30 - Městská knihovna Jindřichův Hradec

  Beseda.

 • Toulky za poznáním - Antarktida II.

  středa 26.2 18:00 - Dům kultury Milevsko

Zobrazit všechny události
 

Táborského lékaře, který vraždil, dnes pražský soud pustil po jedenácti letech na svobodu. Státní zástupce byl proti

PRAHA - Obvodní soud pro Prahu 6 dnes rozhodl podmínečně propustit z vězení lékaře Vladimíra Mikuše, který si odpykává 14 letý trest za vraždu své milenky Marcely Sekáčové. Ve vězení už strávil téměř jedenáct let, o podmínečné propuštění žádal už dříve, ale to soud jeho žádost zamítl s tím, že ještě nebyla splněna výchovná úloha trestu. Dnes soudkyně přihlédla ke kladným posudkům odborníků i z věznice a při nastavení nejvyšší podmínečné sedmileté doby s propuštěním souhlasila. Jenže státní zástupce na místě podal proti verdiktu stížnost, takže bývalý lékař z Tábora místo na svobodu odešel zpět do věznice.

Tam musí čekat na rozhodnutí o stížnosti. 

Vladimír Mikuš v roce 2007 svou milenku zabil a vhodil v truhle do Orlické přehrady. Podezřelý byl od začátku, avšak dokud nebylo nalezeno tělo, nemohl být souzen pro vraždu. Byl odsouzen na šest let za ublížení na zdraví s následkem smrti. Proti šestiletému trestu se odvolal. Čtyři dny před konáním odvolacího líčení se však tělo na přehradě vynořilo a soud měl důkaz vraždy. Poté byl odsouzen na čtrnáct let do vězení. 

Mikuš ve vězení vystudoval teologickou fakultu a po návratu na svobodu chce pracovat v sociálních službách. 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Poťěš pánbůh

  Vloženo 21.4.2018 20:39:57

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace