Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Tým 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze zvítězil v prestižní soutěži Medik roku

Vítězové z 2. Lékařské fakulty UK v Praze s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a hejtmankou Ivanou Stráskou.  , Autor: Radek Šíma, mluvčí Jihočeského kraje

Vítězové z 2. Lékařské fakulty UK v Praze s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a hejtmankou Ivanou Stráskou.     Autor: Radek Šíma, mluvčí Jihočeského kraje

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V Nemocnici České Budějovice se od 12. dubna konal již pátý ročník prestižní soutěže Medik roku, která je určena studentům 4. až 6. ročníků lékařských fakult z České republiky. Na jih Čech zavítalo 19 týmů z lékařských fakult v Praze, Brně, Ostravě, Hradci Králové, Plzni, Olomouci i ze slovenského Martina. Vítězem se stal tým číslo 15 z 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy., který vedla kapitánka Mária Stratilová.


Na druhém místě skončil tým 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze pod vedením kapitánky Adély Samešové a na třetím místě tým Marcely Laštovkové z lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni. „Předvedli dokonalou souhru a zároveň prokázali, že jsou skutečně šikovní a do svého oboru maximálně zapálení. Musím velmi rád pochválit všechny týmy, do úkolů se pouštěly s vervou a maximálním nasazením. Stanovišť bylo 14 a nechyběl mezi nimi porod či robotická operace," říká autor projektu soutěže Medik roku Michal Čarvaš, člen představenstva skupiny Jihočeské nemocnice.

Soutěž se konala v sobotu 13. dubna, ale medici do Českých Budějovic dorazili už o den dříve, kdy se mimo jiné uskutečnil seznamovací večer. Organizátoři pro ně také nachystali relaxační program na neděli, který se uskuteční v Hluboké nad Vltavou.

„Chtěl bych poděkovat celému týmu naší nemocnice, který tuto akci připravil včetně lékařů, kteří si pro soutěžící připravili zajímavé disciplíny. Bylo vidět, že je to baví a že se všichni stali jedním týmem a soutěž i práci si užívali," řekl k soutěži nový předseda představenstva Nemocnice České Budějovice Michal Šnorek.

Vyhlášení výsledků proběhlo v sobotu 13. dubna za účasti ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a hejtmanky Jihočeského kraje Ivany Stráské. Akci moderoval herec Pavel Kříž.

„Jedním z našich cílů je také propagace jihočeských nemocnic. Chceme medikům ukázat, na jak špičkové úrovni zde pracujeme, a že skutečně patříme k nejlepším v republice. Myslím, že se to opět podařilo, pevně doufám, že někteří ze soutěžících u nás budou brzy působit," uvedla hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská.

Soutěž Medik roku organizuje holding Jihočeské nemocnice ve spolupráci s Jihočeským krajem. Letos proběhl pátý ročník, v předchozích letech byli hostiteli nemocnice v Prachaticích, kde je ředitelem právě autor celé myšlenky Michal Čarvaš, dále ve Strakonicích, v Táboře a Jindřichově Hradci. Příští ročník bude hostitelem Nemocnice Písek.

Snímky z průběhu soutěže na stanovištích v budějovické nemocnici jsou v přiložené fotoreportáži Radka Šímy. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace