Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

V budějovickém babyboxu dnes ráno našli holčičku

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Dnes ráno deset minut před šestou se ozval signál z budějovického babyboxu. Na kameru je napojen i zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess, který nyní také informoval, že ve schránce uviděl děťátko v bílé čepičce a v bílých dupačkách s růžovým okrajem, zabalené v modré dece. Dokonce to vypadalo, že na nosíku mělo miniaturní roušku.

 

"Ředitel záchranné služby Marek Slabý mi za chvilku potvrdil, že je to novorozená holčička, a hejtmanka Ivanka Stráská jí dává jméno Viola, tedy Fialka. Připomínám, že nebýt obou výše jmenovaných, babybox by v Českých Budějovicích nebyl. Je to druhá holčička z budějovického boxu, celkově letošní pátá," sděluje Ludvík Hess. 

"Píšu hned do České mincovny, aby připravila tradiční dukát s číslem 204. Dukát do vínku dostávají od České mincovny všechna odložená děťátka," dodal. 

Od instalace prvního babyboxu v Praze je jich po republice již 76 a prošlo jimi více než 200 dětí, dnešní Viola bude 204. v pořadí. Ludvík Hess se svým spolupracovníky a partnery se této iniciativě věnuje pod jasně srozumitelným mottem - V popelnici umřu. 

Obvykle děti dostávají na přání Ludvíka Hesse jména podle pomocníků a spřízněných duší v regionu, Ivanka po hejtmance Ivaně Stráské byla pojmenována holčička, nalezená v českobudějovickém boxu v říjnu 2018 a loni 12. prosince sem byl odložen chlapec, který nese jméno po řediteli jihočeské záchranky Marku Slabém, tedy Marek. Dnešní Violka bude mít jméno, které je symbolem jara a nové naděje. 

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anir 

  Reagovat

   

  Takové štěstí - děťátko ! - ať Violce na životní cestě už navždy svítí sluníčko, tak jako dnes !!
  Vřelé díky pane Ludvíku - tedy Babydědku - a Vám všem, kdož jste byli nápomocni a stále pomáháte. Jste úžasní !!

  Vloženo 24.3.2020 12:02:44

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Díky za babyboxu. Díky panu Hessovi a všem, kteří za babyboxy bojovali a bojují.
  Už tak byl zachrán život spoustě miminek.,

  Vloženo 24.3.2020 09:34:26

 • Maminka 

  Reagovat

   

  Chudinka holčička. Díky Vám ale dostala šanci na život. Snad bude mít život plný jarního sluníčka. Moc jí to přeji.

  Vloženo 24.3.2020 08:28:50

 • Kelis 

  Reagovat

   

  Nechápu ty, co křičí proti babyboxu, je to velmi dobrá věc.
  Děti mají šanci na život a ne na smrt někde v kontejneru...

  Vloženo 24.3.2020 07:59:47

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace