Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

V Klučenicích mají nasvíceného Floriána

KLUČENICE – V Klučenicích se v sobotu 29. června na nově zrekonstruované budově požární zbrojnice se slavnostně odhalovala a světila soška sv. Floriána – patrona hasičů. Raritou Klučenic bude nasvícený Florián. Navíc umístěný tak, aby ho někdo neukradl.

Kněz Nepomuk Jindřich Löfellmann posvětil kromě sochy ještě znak hasičů a budovu samotnou. Slavnosti se zúčastnily čtyři hasičské sbory – vedle domácích ještě Kosobudy, Milešov a Klenovice. „Opravit požární zbrojnici jsme se rozhodli zhruba před dvěma lety, zákrok už velmi nutně potřebovala,“ uvedl starosta Klučenic Jiří Veselý. „Zároveň jsme chtěli umístit na  nově zrekonstruovanou budovu znak hasičů a sošku sv. Floriána,“ pokračoval starosta. K tomu skvěle posloužila tři malá okénka ve štítu budovy. Prostřední okno se upravilo na výklenek a bronzová soška patrona hasičů v něm našla své místo. V noci svítí, vzadu je opatřena žárovkou veřejného osvětlení. Důležitá je i strategie jejího umístění . V horní části štítu budovy ji ukrást půjde velmi těžko.

Eva Taterová

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace