Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Deskohraní s Michalem

  Úterý 18.2 16:00 až 18:00 - Knihovna pro děti a mládež, 1. patro, Tábor

 • Diskuzně vzdělávací večer - Setkání s chiropraktikem

  Úterý 18.2 18:00 - Milevsko, KD

Zobrazit všechny události
 

V milevské Bažantnici je v plném proudu Mejdan pro faunu

MILEVSKO - Po loňské úspěšné premiéře se i letos stalo Milevsko jednou ze zastávek benefičního seriálu Mejdan pro faunu. Firma Káva svět a muzikanti ze sedlčanské kapely Matyas a z milevských Paradoxů se i letos rozhodli uspořádat sérii zábavných akcí pro celou rodinu, kam je vstup zdarma a lidé mohou dobrovolně přispět Ochraně fauny České republiky. Ochrana fauny provozuje záchrannou stanici pro zvířata v nouzi v Hrachově u Sedlčan a motýlárium v Ekocentru ve Voticích.

 

Díky přízni celé řady sponzorů, kteří uhradili náklady na vybudování stage a program, tak stovky lidí v sobotu odpoledne zamířily za zábavou do milevského parku Bažantnice. Našli tam skákací hrady, hřiště, kde si mohly děti zkusit florbal s místním klubem Došwich, sledovat pohádku, absolvovat malování na obličej, prohlédnout si vybavení vozidla hasičských profesionálů, mohli také sledovat tanečníky ze skupiny NRG Crew, ukázku vyřezávání dřevěných soch, bojového umění nebo policejního výcviku psů. Program nabídlo i Ekocentrum Ochrany fauny a v jeho stánku mohli lidé přispívat do zapečetěné kasičky. 

Kasička se rozpečetí až po ukončení celé série Mejdanů pro faunu. První letošní Mejdan už proběhl v Bystřici u Benešova, druhý nyní v Milevsku, další bude 28. července v Sedlčanech a na závěr prázdnin pak 25. srpna v táborském rekreačním areálu Komora. 

Dá se předpokládat, že se sobotním večerem návštěvníků v Bažantnici ještě přibylo, protože na jeviště nastoupí oblíbené kapely Matyas a Paradoxy. Hrát budou až do jedné ráno. 

Muzikanti obou kapel loni po skončení této koncertní šňůry přijali pozvání do Záchranné stanice v Hrachově a seznámili se s jejími handicapovanými obyvateli. To je jen ubezpečilo, že má smysl v Mejdanech pro faunu pokračovat. I u návštěvníků si akce po loňské premiéře zjevně našla oblibu. 

Na Mejdan pro faunu se ještě vrátíme nejen další fotoreportáží, ale i v Milevských novinách. Teď nabízíme nahlédnutí do odpoledního dění v parku, do fotogalerie přispěla také Michaela Neumannová.  

Diskuse k článku - 24 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky |  1 2 3 Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Posvícení taky vadí nebo to je ok protože to je od slova světit? Můžete se furt zamejšlet, proč z Milevska utíkají lidi. Protože nechtějí sousedit s těmihle týpky co zamrzli někde ve středověku a nechat se od nich buzerovat.

  Vloženo 15.7.2018 08:12:46

  • hudebník-kostelní 

   Reagovat

    

   jseš hloupej a bez úcty k starším nemocným lidem v Humanice .

   Vloženo 15.7.2018 08:35:47

 • hudebník-kostelní 

  Reagovat

   

  Hudba pouze založená na bicích , co dělají zvukaři jsou hluší, kde jsou výšky , kde basy a kde je hlavně zpěv .Milevskem se táhlo hodně do noci pouze dunění.A v klášteře jsme se nemohli, ani modlit. Příště již nepovolíme.Ńa vysvětlenou park Bažantnice neni vaše je naše církevní.

  Vloženo 15.7.2018 07:26:24

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
  • Obyvatel Milevska :-) 

   Reagovat

    

   Na to Vase modleni Vam sere pes do bazantnice snad muze kazdy navstevnik Milevska a nejen co jsou z Milevska

   Vloženo 15.7.2018 19:44:37

   • hudebník-kostelní 

    Reagovat

     

    MOC NEKŘIČ , NEŽ DÁME ZÁKAZ CHOZENÍ A VEŠKERÉHO NECÍRKEVNÍHO PROGRAMU v našem parku , ty jsi host .

    Vloženo 15.7.2018 20:14:12

    • Zastupitel 

     Reagovat

      

     Tak to jste zcela na omylu. Jednou je to veřejná zeleň, takže žádný zákaz chození nepřipadá v úvahu. Město tam seká trávu a stará se o úklid, takže má taky nějaká práva.

     Vloženo 15.7.2018 20:56:49

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      Zákaz chození a rajčub, to jsou dvě zcela odlišné věci, vážený. Vyřvávání do noci, kdy spousta lidí potřebuje spát, protože se nemůže celou neděli válet jako vy, ale jde do práce.

      Vloženo 16.7.2018 05:53:03

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Co si myslíš, ty milko, nikdo by neměl nic proti řevu do deseti hodin, ale do 1 v noci vám na to někdo kašle. Hlavně nemocní a trpící v Humanice, ti si to určitě užili, ty sobecká potvoro.

  Vloženo 15.7.2018 06:15:23

 • Martina 

  Reagovat

   

  Doufám že takovýho nesnášenlivýho blba je v Milevsku jen jeden exemplář. Pořadatelům díky za pěkný den, i když už jsme s dětmi museli domů. Jinak bysme kapely taky rádi slyšeli.

  Vloženo 14.7.2018 22:44:52

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  No to si snad děláte prdel, že ten zvěřinec budeme poslouchat do jedné v noci. Jděte do prdele s takovýma akcema!

  Vloženo 14.7.2018 22:01:49

« Novější příspěvky |  1 2 3 Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace