Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Michail Bulgakov - Mistr a Markéta

  středa 19.2 19:30 - Městské divadlo, o.p.s., Český Krumlov

  Divadelní představení.

 • Jak se dělá tanečník

  středa 19.2 10:00 - Milevsko, KD

  Baby balet Praha.

Zobrazit všechny události
 

V milevské Bažantnici je v plném proudu Mejdan pro faunu

MILEVSKO - Po loňské úspěšné premiéře se i letos stalo Milevsko jednou ze zastávek benefičního seriálu Mejdan pro faunu. Firma Káva svět a muzikanti ze sedlčanské kapely Matyas a z milevských Paradoxů se i letos rozhodli uspořádat sérii zábavných akcí pro celou rodinu, kam je vstup zdarma a lidé mohou dobrovolně přispět Ochraně fauny České republiky. Ochrana fauny provozuje záchrannou stanici pro zvířata v nouzi v Hrachově u Sedlčan a motýlárium v Ekocentru ve Voticích.

 

Díky přízni celé řady sponzorů, kteří uhradili náklady na vybudování stage a program, tak stovky lidí v sobotu odpoledne zamířily za zábavou do milevského parku Bažantnice. Našli tam skákací hrady, hřiště, kde si mohly děti zkusit florbal s místním klubem Došwich, sledovat pohádku, absolvovat malování na obličej, prohlédnout si vybavení vozidla hasičských profesionálů, mohli také sledovat tanečníky ze skupiny NRG Crew, ukázku vyřezávání dřevěných soch, bojového umění nebo policejního výcviku psů. Program nabídlo i Ekocentrum Ochrany fauny a v jeho stánku mohli lidé přispívat do zapečetěné kasičky. 

Kasička se rozpečetí až po ukončení celé série Mejdanů pro faunu. První letošní Mejdan už proběhl v Bystřici u Benešova, druhý nyní v Milevsku, další bude 28. července v Sedlčanech a na závěr prázdnin pak 25. srpna v táborském rekreačním areálu Komora. 

Dá se předpokládat, že se sobotním večerem návštěvníků v Bažantnici ještě přibylo, protože na jeviště nastoupí oblíbené kapely Matyas a Paradoxy. Hrát budou až do jedné ráno. 

Muzikanti obou kapel loni po skončení této koncertní šňůry přijali pozvání do Záchranné stanice v Hrachově a seznámili se s jejími handicapovanými obyvateli. To je jen ubezpečilo, že má smysl v Mejdanech pro faunu pokračovat. I u návštěvníků si akce po loňské premiéře zjevně našla oblibu. 

Na Mejdan pro faunu se ještě vrátíme nejen další fotoreportáží, ale i v Milevských novinách. Teď nabízíme nahlédnutí do odpoledního dění v parku, do fotogalerie přispěla také Michaela Neumannová.  

Diskuse k článku - 24 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Upřímně se divím, ze tady vydavatelství Jihočeské týdeníky takovou diskusi dopustí. Komu to co přináší?

  Vloženo 16.7.2018 11:08:24

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Tak se podívejte na první příspěvek, kdo to tady rozpoutal.

  Vloženo 15.7.2018 09:45:31

 • Honza 

  Reagovat

   

  Jo jednou už se debatovalo že zvony z kostela moc řvou. A ještě po ránu z kláštera. Okamžitě to zakažte nemůžu po ránu spát!!!!!!!

  Vloženo 15.7.2018 08:53:22

 • Majk 

  Reagovat

   

  Ne oni nechtěj aby tu mladý žili. Chtěj mít z Milevska zaprděný město důchodců.

  Vloženo 15.7.2018 08:52:11

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Z každého vašeho slova je vidět, jak vy ty důchodce nenávidíte , ale již brzo budete též starý .

   Vloženo 15.7.2018 08:59:30

 • Dana 

  Reagovat

   

  Jsem z Tábora a divím se téhle debatě. To by se v Milevsku nemělo konat nikdy nic? Myslíte si, že v jiných městech nejsou nemocnice? Myslíte, že pacienty v táborské nemocnici neruší muzika z náměstí při táborských slavnostech? Chápu, že je to obtěžující, ale tři hodiny přes noční klid není žádná tragédie. My v Táboře posloucháme dunění z Mighty sounds tři dny a tři noci. Taky se to mnoha lidem nelíbí, ale do Tábora se sjede asi patnáct tisíc mladých lidí tak to jednou za rok vydržíme. To je ten rozdíl mezi velkým a malým městem, který mladí lidé asi hledají pokud vám tedy utíkají. Zamyslete se nad tím, že tolerance by neuškodila, jestli chcete, aby mladí s vámi ve městě žili.

  Vloženo 15.7.2018 08:50:33

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace