Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

V Milevsku řešili havárii vody

MILEVSKO - Čtenářka Hana z ulice Boženy Němcové v Milevsku upozornila dnes ráno redakci, že na rohu Komenského a ulice Boženy Němcové vytéká z hydrantu spousta vody. Stěžovala si i na to, že lidem na sídlišti byla voda vypnuta, aniž by je předem někdo upozornil, aby se předzásobili. Zjišťovali jsme na středisku firmy ČEVAK, co se děje.

 

Vedoucí střediska Václav Pouch vysvětlil, že na vodovodním potrubí v tomto místě byla už večera opravována menší závada. "Snažíme se tato vadná místa řešit v létě, protože v zimě by mohla popraskat mnohem víc," řekl. Dnes se oprava dokončila a bylo potřeba celý řad vypustit, čímž dojde k odkalení, aby lidem po znovuzapnutí vody netekl z kohoutků usazený rez. "Voda byla vypnutá jen na půl hodiny a v tuto chvíli už všem odběratelům voda teče, proto ani nebylo potřeba řešit cisternu," dodal Václav Pouch. 

I čtenářka Hana potvrzuje, že už jí voda v bytě teče. Přesto trvá na tom, že při pohledu na tři hodiny bez užitku proudící vodu z hydrantu, ji napadá řada otázek. Považuje to za plýtvání vodou, které je celosvětově nedostatek a v Milevsku bude v létě tradičně jistě také málo vody. Mimoto si klade otázku, kdo odteklou vodu platí. "Zaplatíme to nakonec my všichni, tak si říkám, jestli ta voda musí odtékat do kanálu," uzavřela obyvatelka ulice Boženy Němcové. 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Hana 

  Reagovat

   

  Souhlasím. Voda zalévá okolí, ale platit jí budeme MY.
  (Hanka z Komenského ulice) !

  Vloženo 1.7.2015 12:10:43

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace