Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Ve Vojníkově na Orlíku se nevykoupete

Ilustrační foto. , Autor: Jan Petráš

Ilustrační foto.     Autor: Jan Petráš

JIŽNÍ ČECHY – Počasí sice vodním radovánkám zrovna nepřeje, ale ti otužilejší se mohou s výjimkou tábořiště Vojníkov na Orlíku bez obav vykoupat ve všech hygieniky sledovaných jihočeských nádržích.

Právě ve Vojníkově hygienici podle aktuálního rozboru zjistili, že byly překročeny limitní hodnoty ukazatele chlorofyl-a a průhlednost. S ohledem na vyhodnocení mikrobiologických ukazatelů za uplynulou koupací sezonu je voda souhrnně vyhodnocena jako nevhodná ke koupání. Hygienickým požadavkům nevyhovuje a pro uživatele představuje zdravotní riziko. Koupání se neporučuje zejména dětem, těhotným ženám, lidem trpícím alergiemi a těm, kteří mají oslabený imunitní systém.

Na ostatních sledovaných místech je voda vhodná ke koupání. Akorát u Staňkovského rybníku jsou překročeny limitní hodnoty ukazatelů sinice, vodní květ a chlorofyl-a. Po koupání je doporučeno se osprchovat čistou vodou. V tábořišti Podolsko a na Radavě jsou pak v Orlíku pouze mírně překročeny limitní hodnoty ukazatelů chlorofyl-a, průhlednost a přírodní znečištění.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jan Petráš  | 

  Reagovat

   

  Ze stránek STARZ Strakonice: V období 1. - 7. července je letní areál otevřen v čase 10.00 - 20.00 hodin a od 8. července je nově areál otevřen od 10.00 do 21.00 hodin. V období letních prázdnin (červenec, srpen) je pro veřejnost uzavřena sauna a krytý bazén.

  Vloženo 4.7.2013 16:34:40

 • Eva Horová  | 

  Reagovat

   

  A ve Strakonicích na plavečáku už se vykoupeme? Bylo tam zavřeno.

  Vloženo 4.7.2013 16:25:26

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace