Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Hypnotizér Jakub Kroulík

  pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

  Přednáška.

 • Mentalista

  pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

  Přednáška.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Ve Volarech soutěží sekáči

Z Bernartického sekáče, kde byla druhá Šárka Kolářová z Dobrošova. , Autor: Libuše Kolářová

Z Bernartického sekáče, kde byla druhá Šárka Kolářová z Dobrošova.     Autor: Libuše Kolářová

VOLARY – Na Maxových polích za volarským bazénem se dnes muži, ženy i děti utkají v pozapomenutém umění sekání kosou. Na závěr proběhne klání nejlepší muž versus stroj – tedy proti křovinátoru. Přihlášeno je zatím 30 závodníků, až do deváté hodiny se lze přihlásit i na místě.

Rekord zatím drží L´ubomír Košút ze Slovenska, který políčko 10 krát 10 metrů zvládl za 4,39 minuty. Letos se ovšem nikdo o pokoření tohoto rekordu nemůže pokusit, protože pořadatelé zmenšili políčka, aby se vešlo víc závodníků. Muži budou sekat čtverce 7 krát 7 metrů, ženy a děti 3 krát 3 metry. Ženy a děti začínají, aby se jim lépe sekalo ještě za ranní rosy.

Podobnou tradici založili loni i v Bernarticích na Písecku. Druhý ročník soutěže v sekání kosou letos proběhl 8. června a zvítězil Jiří Musálek právě z Volar. Měl sebou i velmi šikovné syny, kteří vyhráli dětskou soutěž. Druhým místem v Bernarticích překvapila sedmadvacetiletá Šárka Kolářová z Dobrošova. Ale také Bernartičtí měli mezi sebou řadu zdatných sekáčů.

Dnes na oplátku naplánovali výjezd na Volarského sekáče.

Libuše Kolářová  

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace