Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Od Trosek na Hruboskalsko

    středa 26.2 16:30 - Městská knihovna Jindřichův Hradec

    Beseda.

  • Toulky za poznáním - Antarktida II.

    středa 26.2 18:00 - Dům kultury Milevsko

Zobrazit všechny události
 

Žákovští atleti z Chyšek a Milevska na jihočeském halovém přeboru v Praze

Žákovská milevská minivýprava: zleva Tobiáš Mandys , Šimon Kořánek, trenér Pavel Fleischamann,  Adéla Bardová a Alena Baušková. , Autor: Josef Fuka

Žákovská milevská minivýprava: zleva Tobiáš Mandys , Šimon Kořánek, trenér Pavel Fleischamann, Adéla Bardová a Alena Baušková.     Autor: Josef Fuka

PRAHA/MILEVSKO - V sobotu 18. ledna se ve strahovské sportovní hale v Praze uskutečnil atletický halový přebor mladšího a staršího žactva pro rok 2020, který z pověření Jihočeského krajského atletického svazu uspořádal atletický oddíl TJ Sokol České Budějovice.


Na tomto přeboru v kategorii starších žáků, startoval chyšecký závodník Kevin Tokár, který jako mladší žák byl za loňskou sezónu druhým nejlepším v ČR ve vrhačském trojboji a šestý v hodu diskem s hmotností 1 kg. Od letošního ledna však již startuje ve starších žácích a přebor na Strahově byl jeho prvním závodem v této kategorii. V soutěži ve vrhu 4 kg koulí soutěžilo celkem 16 starších žáků. Mezi jasnými favority v této disciplíně byli "druhoročáci" Pavel Poslušný z TJ Nová Včelnice, Adam Czepiec z Veselé Atletiky, Libor Tupý z BAK Bechyně a téměř dvoumetrový Jiří Samec z VS Tábor.

Cílem chyšeckého "prvoročáka" bylo poslat kouli za deseti metrovou hranici. Čtyřkilové náčiní držel poprvé v ruce. Jeho první pokus měl délku 9,64 m a řadil ho na páté místo, druhý pokus měl délku 8,76 m a byl stále pátý, třetím pokusem poslal kouli do vzdálenosti 10,14 m a překonal tak svůj cíl, který si pro závod stanovil. Tímto pokusem se dostal na čtvrtou pozici a zároveň postoupil do osmičlenného finále. Ve finálové sérii měl pokusy dlouhé 9,98 m, 10,04 m a 9,79 m a v celkovém pořadí skončil na pátém místě-jako nejlepší "prvoročák", když ho posledním pokusem překonal táborský Jiří Samec výkonem 10,58 m. Soutěž vyhrál Pavel poslušný z TJ Nová Včelnice výkonem 13,86 m, druhý skončil Adam Czepiec z Veselé Atletiky vrhem 11,80 m a bronz bral Libor Tupý z BAK Bechyně výkonem 11,63 m.

V kategoriích mladšího a staršího žactva v Praze také startovali mladí atleti TJ Sokola Milevsko. Nejlépe si z nich vedl starší žák Šimon Kořánek, který vyhrál druhý rozběh na 300 m a časem 44,47 sec. vybojoval bronzovou medaili. Šimon Kořánek rovněž startoval ve druhém rozběhu na 150 metrů. V něm doběhl na druhém místě a časem 20,51 sec. skončil na celkovém šestém místě. Ve své třetí disciplíně v běhu na 60 m doběhl ve třetím rozběhu na třetím místě a časem 8,50 sec. skončil na celkovém 11. místě v kraji.

Ve stejné věkové kategorii dívek reprezentoval milevskou atletiku Alena Baušková, která ve čtvrtém rozběhu na 60 m obsadila druhé místo a časem 8,85 sec. obsadila celkové deváté místo v kraji. Startovala i v desátém rozběhu na 150 m, který časem 22,36 sec. vyhrála a celkově skončila na 13. místě. V kategorii mladších žáků soutěžil za milevský Sokol Tobiáš Mandys, který ve druhém rozběhu na 60 m překážek skončil na čtvrtém místě a časem 14,28 sec. obsadil celkové deváté místo. Startoval i ve druhém rozběhu na 800 m a zde časem 3:04,88 min. obsadil páté místo, celkově skončil na 15. místě. Jeho třetí disciplinou byl běh na 150 m a v něm v devátém rozběhu doběhl třetí v čase 24,75 sec., který znamenal celkové 22. místo. V Praze se také prezentovala mladší žákyně Adéla Bardová, který ve druhém rozběhu na 800 m skončila na druhém místě a časem 2:59,62 min. obsadila celkové 14. místo v kraji.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace