Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Zástupci ministerstva a Czechinvestu představili v Milevsku nový dotační program pro průmyslové parky

Martin Kupec

Martin Kupec

MILEVSKO - Před rokem v dubnu se milevští zastupitelé rozhodli, že zatím posečkají se žádostí o dotaci na budování průmyslové zóny neboli podnikatelského parku v Milevsku. Radní pro investice Martin Kupec (ANO) avizoval, že se na ministerstvu průmyslu a obchodu připravuje změna dotačních podmínek, která může být pro Milevsko příznivější. Nyní v pondělí 2. března přijeli do Milevska na pozvání Martina Kupce zástupci ministerstva průmyslu a obchodu a také Czechinvestu a představili radě města i zastupitelům zcela nový program, zaměřený na podporu podnikatelských parků. Program je na ministerstvu průmyslu schválen a čeká ještě na souhlas ze strany ministerstva financí. K aktuální návštěvě jsme položili Martinu Kupcovi několik otázek.

 

Vypadají podmínky nového dotačního programu pro Milevsko výhodněji?

Ano. Původní podmínky z dubna 2019 byly na ministerstvu průmyslu a obchodu přepracovány a jsou skutečně celkově pro město přívětivější a výhodnější.

Na co se dotace vztahuje a v jaké může být výši?

Dotace se vztahuje na vybudování logistické a technické infrastruktury v plánovaném areálu průmyslového parku a pro město velikosti Milevska je v programu určena dotace ve výši 70 %. Aktuální odhad celé investice je podle odboru investic a správy majetku města nyní odhadován v řádu 31 milionů korun.

V jakých hlavních parametrech se změnily podmínky dotačního programu?

Oproti původním podmínkám bych zmínil tzv. udržitelnost projektu z deseti na pět let a dále zejména rozšířené možnosti pro zaměření parku. Kromě klasické výroby, o kterou bychom stáli sice asi nejvíce, kvůli novým pracovním místům, je nyní možnost v areálu umístit i společnosti nevýrobního charakteru, poskytující služby. Pořád říkám, že cílem by mělo být získání alespoň pár desítek nových pracovních příležitostí.

Jak bude celá záležitost pokračovat?

Předpokládám, že po finálním odsouhlasení ze strany ministerstva financí půjde následně materiál do zastupitelstva a to o možnosti podat žádost o registraci do programu rozhodne. Věřím, že pozitivně. Při výši odhadovaných nákladů si neumím výstavbu infrastruktury pouze z městských prostředků představit. A bez vybudování tohoto základního zázemí a přístupové komunikace bude pro město velmi obtížné lákat do areálu potencionální zájemce k vybudování svých provozoven.

 

Diskuse k článku - 8 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Průmyslová zóna 

  Reagovat

   

  Konečně někdo, kdo o tom jen nemluví, a něco dělá a komunikuje. Je vidět, že Martin Kupec se snaží, kdyby se takhle snažili i někteří ostatní radní, tak je Milevsko mnohem dál.

  Vloženo 18.3.2020 10:44:50

  • Průmysl 

   Reagovat

    

   "Jájismus" je PR, ne práce, ne komunikace.

   Vloženo 19.3.2020 12:41:42

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Doporučuji si pročíst stránky czechInvest tohle co tu píšou je pěkný blábol .

  Vloženo 16.3.2020 19:55:48

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  A co živé město Milevsko, z kterého má největší prospěch pan král a pan starosta Radosta?

  Vloženo 16.3.2020 12:48:06

  • Král 

   Reagovat

    

   No to je jednoduché. Živé Milevsko to celé připravilo. Od studie po projekt. Projekt , nebo možná spíš stavební povolení je totiž to nejdůležitější, aby město mohlo jednat s ministerstvem o dotaci. Společně s městem připravilo smlouvy o prodeji. Osobně jednalo s potencionálními zájemci (má na ně kontakty, má jejich záměry, má informace kolik nových pracovních míst atd.) z řad milevských podnikatelů (úmyslně město dalo přednost milevským podnikatelům). Jednalo s Czechinvestem i s Ministerstvem průmyslu a obchodu - po celou dobu příprav, tak aby město mělo šanci uspět v případné žádosti o dotaci. A jak je vidět tak se to zřejmě udělalo dobře. Zbytek je již v článku pana doktora Kupce. Teda skoro celý zbytek. Chybí tam, že na projektu se podíleli jednotlivé odbory města Milevska, radní a zastupitelé, odborníci z firem velkých i malých a v neposlední řadě občané Milevska. Že i na posledním jednání (to z článku) byli zástupci příslušných odborů města a dokonce i Živé Milevsko. A že je to tudíž dvouletá práce velkého týmu lidí, kterým na Milevsku záleží.

   Vloženo 16.3.2020 14:39:22

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  To je opravdu v úvozovkách VElký odborník.

  Vloženo 16.3.2020 09:54:13

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Že se tak hloupě ptám - co si mám představit pod udržitelností projektu 5 let? Dík.

  Vloženo 15.3.2020 21:48:11

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace