Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Holubářský ples

  pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

  K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

 • Ples sportovců 2020

  pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Zítra už můžete vozidla převádět i na úřadě mimo místo bydliště

JIŽNÍ ČECHY - Každý, kdo si koupil nový nebo ojetý vůz, musel do současné doby kvůli převodu chodit na úřad v místě svého trvalého bydliště nebo sídla firmy. To se od 1. června změní. V účinnost totiž vstoupí novela zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, díky které mohou majitelé a provozovatelé vozidel provádět úkony v registru vozidel na jakémkoliv úřadě obce s rozšířenou působností.

 „V praxi to znamená, že pokud se například v Ostravě potkáte s někým z Prahy a budete si od něj chtít koupit automobil, tak můžete hned tam zajít na úřad a provést převod. Samozřejmě že stále je před tímto úkonem nutná evidenční prohlídka, tu vám ale udělají na každé stanici technické kontroly. Je ale nutné mít s sebou velký technický průkaz,“ popsal vedoucí táborského odboru dopravně správních agend Antonín Hlaváček. Připomněl také, že registrační značky už se při převodu nemění.

 Mezi nejčastější úkony prováděné v registru vozidel patří právě změna vlastníka nebo provozovatele registrovaného vozidla, registrace nového nebo dovezeného vozidla, umístění vozidla do depozitu, nahlášení zániku vozidla, ale například i žádost o registrační značku na přání. U všech těchto úkonů je možné od zítřka jít na jakýkoliv úřad, bez ohledu na to, zda tam má žadatel místní příslušnost. Neplatí to ale pro vozidla v depozitu. „V případě umístění vozidla do depozitu je možné toto vozidlo opět uvést do provozu pouze na stejném úřadě, kde došlo k jeho vyřazení. Při umístění vozidla do depozitu totiž řidič odevzdává úřadu registrační značky, které zde zůstávají uložené do té doby, než majitel vozidlo opět uvede do provozu. A nebylo by v našich silách registrační značky přeposílat z úřadu na úřad,“ dodal vedoucí Hlaváček. Stejná situace nastává i v případě podání žádosti o značku na přání. Žádost je sice možné podat na jakémkoliv úřadě, samotné značky ale budou následně připraveny k vyzvednutí na stejném místě.

Diskuse k článku - 6 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Konečně něco pro lidi dobrého.

  Vloženo 1.6.2017 05:43:35

 • Komárnický 

  Reagovat

   

  lucasi, jak jste přiložil své údy k práci, tak to taky vypadá

  Vloženo 31.5.2017 18:41:02

  • lucas 

   Reagovat

    

   já za to nemůžu, že je to tady samej komárnický, volič komunistů a socanů, kteří, díky jejich hlasům, ten bordel páchali a páchjí stále.

   Vloženo 1.6.2017 13:02:36

 • lucas 

  Reagovat

   

  To zas bude, při známé liknavosti socialistických ouřadů, bordel. Tady se svinčík po komunistech neuklidí ani za sto let. Vše je však v Češích. Jaký národ taková vláda.

  Vloženo 31.5.2017 18:26:29

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Když bude každej remcat a ho... dělat jako ty, tak to jinak nebude.

   Vloženo 1.6.2017 08:21:32

   • lucas 

    Reagovat

     

    ty budeš výjimka, už vidím jak seš ztrhanej od práce, socko uslintaná

    Vloženo 1.6.2017 13:00:12

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace