Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Zora Jandová pomáhá dětem, miluje jižní Čechy a vystoupí na koncertu Kdo má rád

Zora Jandová , Autor: Archiv Rádia Junior Českého rozhlasu

Zora Jandová     Autor: Archiv Rádia Junior Českého rozhlasu

NOVÉ HRADY – Na benefičním koncertu Kdo má rád vystoupí v sobotu na zámku v Nových Hradech také zpěvačka, herečka, sportovkyně a moderátorka Zora Jandová. Účast na akci, která je věnovaná pomoci dětem, je pro ni samozřejmostí. Navíc má tato dáma šansonu k jižním Čechám velmi přívětivý vztah již od dětství, což potvrzuje i v následujícím rozhovoru.


Práce s dětským publikem vám není cizí a koncert Kdo má rád je právě jim věnován. Účastníte se často charitativních projektů zaměřených na děti?
Do loňského roku jsem byla šéfredaktorkou Rádia Junior, jehož cílovou skupinou jsou děti. Český rozhlas má dlouhodobý projekt a to Nadační fond Světluška a s ním bylo pochopitelně spojeno mnoho aktivit pro děti. V současné době jsem ambassadorkou Rádia Junior, pracuji na volné noze a práce s dětmi k tomu také patří.
Jak přistupujete k charitativním akcím a konkrétně k chystané benefici v Nových Hradech?
S Martinem Francem spolupracuji dlouhá léta. Nerada posílám složenky na charitu, což nechci nijak znevažovat, ale daleko raději mám projekty, o kterých vím, že jejich výtěžek jde na konkrétní věc. A to je právě tento projekt sobotního koncertu v Nových Hradech. Co jsem na volné noze, mám více času na akce mých přátel.
Co z vašeho repertoáru uslyší návštěvníci sobotní akce?
Budu zpívat věci ze svého repertoáru, což jsou převážně šansony a skladby z muzikálů. Pokud tam budou i děti, vyberu nějakou písničku i pro ně. Lidé ode mne nemohou čekat populární hity a myslím, že ani neočekávají. Protože jde o charitativní projekt, nebude zde nikterak zaměřené publikum, takže se jistě najdou lidé, kterým se líbí tento styl. Publikum i účinkující v tomto případě, spojuje především pomoc dobré věci. To je hlavní myšlenkou akce a tak k tomu také přistupuji.
Máte nějaký vztah k jižním Čechám?
Na jižní Čechy mám velmi krásné vzpomínky. Jezdila jsem pravidelně do Čimelic, na letní tábor od krátkého filmu, kde pracovala moje maminka. Milovala jsem Orlík, Zvíkov a výlety do Blatné a dalších měst. Poznala jsem krásná místa v tomto kraji, ke kterému mne váží hezké vzpomínky. Jezdila jsem s kamarádkou novinářkou na Kleť za astronomem panem Mrkosem. Hvězdář byl tak trochu netradičního vzhledu a za svitu měsíce to někdy budilo dojem, že se mění v pověstného vlkodlaka. Měly jsme obě nezapomenutelné zážitky.
Kde teď vystupujete a na čem pracujete?
V současné době se stala taková příjemná věc, kdy se ke mně vrátila hra Zahrada divů, kterou teď zkoušíme a kterou mi původně tvůrci takzvaně ušili na míru. Potom to na čas usnulo a najednou mne oslovili z plzeňského divadla J. K. Tyla, abych v ní hrála, aniž by tušili, že to byla hry pro mě. Také hraji v muzikále Jeptišky, což je skvělá práce, kterou si užijeme s kolegyněmi v pěti ženských rolích.
A jak se těšíte do Nových Hradů?
Jelikož jsem v tohle město kdysi jen projížděla, moc ráda se tam podívám a těším se na návrat do jižních Čech. Moje dcera Esterka se ve škole naučila překrásnou lidovou písničku, o které jsem si původně myslela, že je z Moravy. Jmenuje se, Kukačka kuká a je z jižních Čech. Velmi rády a často si ji zpíváme a tu písničku milujeme. Tím si stále jižní Čechy připomínám.

Koncert Kdo má rád začne na zámku v Nových Hradech v sobotu v 18 hodin a spolu se Zorou Jandovou vystoupí Světlana Nálepková, Věra Martinová, Martin France, Jan Bendig, Marcela Březinová a další interpreti. Všichni zadarmo. Výtěžek ze vstupného poputuje na dětské a novorozenecké oddělení Nemocnice v Prachaticích. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace