Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Masopustní Průvod

  sobota 22.2 12:30 - Heřmaň, KD

 • Dětský karneval

  sobota 22.2 14:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Milevsko získalo dotaci na hřiště u 1. ZŠ

MILEVSKO - Město bylo letos úspěšné s žádostí o dotaci na rekonstrukci hřiště u 1. základní školy. Získá z programu ministerstva pro místní rozvoj 4,9 milionu, další milion si našetřila ve svém investičním fondu na tuto akci sama škola a z rozpočtu města zbývá uhradit kolem 2,2 milionu.

 

Dojde k obnově atletického oválu s tartanovým povrchem, zrenovuje se doskočiště pro skok do dálky, trávník na středu hřiště a budou ještě vybudována dvě menší boční hřiště s umělým povrchem. Místostarosta Michal Horek (Jihočeši) poznamenal: "Možná budou lidé kritizovat, že tartan by potřeboval spíš stadion na sídlišti, ale takhle to plyne z dotačních podmínek. Tartan na letním stadionu taky připravujeme." Zastupitelka Marie Jelenová (ODS), která je na 1. ZŠ zástupkyní ředitele, podotkla, že hřiště je volně otevřené veřejnosti a tak to i zůstane. Atleti ho tedy budou moci ke svým tréninkům využívat.

Zastupitelé přijetí dotace a realizaci této akce včetně jejího dofinancování odsouhlasili. Zároveň ale dostali od vedoucí finančního odboru radnice Hany Jánové informaci, že aby město mohlo dotační smlouvu podepsat, musí mít na dofinancování zajištěné zdroje. A ty už v městské pokladně nejsou. Jánová tedy znovu apelovala na zastupitele, aby souhlasili s přijetím úvěru. Sdělila, že získala od bank dvě nabídky na kontokorentní úvěr. Vvýhodnější byla nabídka od České spořitelny, kde se platí jen 800 korun měsíčně, pokud město úvěr čerpat zrovna nebude. Vedoucí odboru vypočítala, že kontokorent ve výši 10 milionů umožní financovat hřiště, retenční nádrž na zadržování vody ze střech ve sportovním areálu a chodníky v Sažinově ulici. Přijetí úvěru nakonec zastupitelé pod tlakem okolností schválili, přestože ještě v dubnu byli proti.

 

Diskuse k článku - 6 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Je vidět, že pan ředitel Hrych dokáže připravit kvalitní projekt.
  Radosta s Diviskem se mají ještě hodně co učit.

  Vloženo 11.7.2019 20:23:17

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Velký odborníci. Machři. děkujeme. Milevsko jede.

  Vloženo 11.7.2019 15:13:20

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  super :-)

  Vloženo 11.7.2019 14:47:31

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  škoda času

  Vloženo 11.7.2019 14:39:47

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Dělají to výborné. Už bude jen samá chvála.

  Vloženo 11.7.2019 14:20:44

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace