Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Miloš Vojta: Týmu mužů chybí častější tréninková zátěž. Mládežníci hrají v kraji velmi dobře

Trenér Spartaku Miloš Vojta. , Autor: Josef Janda

Trenér Spartaku Miloš Vojta.     Autor: Josef Janda

SEZIMOVO ÚSTÍ - Druholigoví házenkáři TJ Spartak MAS Sezimovo Ústí získali pod vedením trenérů Vlastimila Zůbka a Miloše Vojty v podzimní části probíhající sezony v deseti utkáních čtyři body za dvě vítězství. První úspěch se dostavil ve 3. kole proti Dolní Cerekvi. Po dalších čtyřech porážkách přišla cenná výhra nad HBC Strakonice B, jedním z nejlepších mužstev soutěže. Spartakovci tak šli v neděli do jarní části sezony v jedenáctičlenné soutěži až z devátého místa. Na lavičce už se ale neobjevil trenér Spartaku Vlastimil Zůbek, který se z pracovních důvodů nemůže věnovat mužstvu naplno. Kormidlo tak převzal šéftrenér oddílu Miloš Vojta, který v rozhovoru pro Týdeník Táborsko zhodnotil podzimní část soutěže.

 

Proč získalo mužstvo o bod méně a skončilo o jedno místo v tabulce hůře než loni? Která individualita tým táhla? Jaké změny se odehrály v mužstvu během zimní přestávky? Může Spartak dosáhnout na umístění, které před sezonou vytyčil družstvu tehdejší trenér Zůbek? Jaké má trenér Vojta s týmem cíle? Druholigové bitvy jarní části sezony odstartovaly Spartaku v neděli 23. února důležitým zápasem na hřišti předposledních Vršovic. Doma se Spartak představí už tuto neděli 1. března od 10.30 hodin v souboji s Pardubicemi. Na závěr rozhovoru promluvil trenér Miloš Vojta o situaci v mládežnických družstvech. Jak je s jejich fungováním spokojený? Jak se mladým házenkářům povedl podzim? Na závěr šéftrenér Miloš Vojta prozradí, jaké má s klubem dlouhodobější vize. A co přímo jeho budoucnost v oddílu?

Jak hodnotíte deváté místo mužů po podzimu v jedenáctičlenné soutěži?

Skoro není co hodnotit. Družstvo se nemůže zlepšovat, pokud nepodstoupí minimálně dvakrát týdně tréninkovou zátěž. Podzimní umístění je odrazem jediného tréninku, kdy se sejdeme v pátek. Navíc jsme závislí na tom, zda z velkých měst přijedou studenti vysokých škol. Může se nás tak sejít šestnáct, ale někdy nás více než deset nepřijde. Potřebovali bychom dát týmu kolektivního ducha.

Vyhráli jste pouze dvě utkání. V čem spatřujete další příčiny osmi porážek?

Hlavním problémem je...

Celý rozhovor s trenérem Spartaku Milošem Vojtou čtěte ve středečním tištěném Týdeníku Táborsko.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace