Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Mini moto GP zahájilo u Podolského mostu

   Autor: Ivo Bukač

    Autor: Ivo Bukač

PÍSECKO - Sobotní odpoledne 21. dubna patřilo parkoviště u kiosku na Podolském mostě Mini Moto GP. Zahajovací závod už druhého ročníku podpořili motospolek Létající Ševci a Andrea Málová.

Na parkovišti u kiosku se malí i velcí závodníci pustili do nové sezóny seriálu s vervou. Historie závodů sahá až do roku 2006, kdy byly mini biky v Čechách ještě v plenkách. Karel Slavík a Tomáš Čadek uspořádali první neoficiální soutěž ve Strakonicích. Další ročníky se jezdily v Přešťovicích na letišti ještě za podpory Ivany Arnicanové.

Na start zahajovacího závodu se v sobotu postavilo celkem 17 jezdců. Ti startovali ve dvou skupinách, každá jela 6 x 10 kol. O jediný bod vyhrál Radek Velíšek před Josefem Vachutou, Tomáš Mála byl třetí. Body se sčítají a na konci seriálu se vyhlašuje mistr mini moto GP.

Všechny zúčastněné a organizátory potěšila nejen velká účast závodníků a diváků, kteří se už nemohli dočkat zahájení seriálu, ale i počasí. Bylo opravdu nádherné a pro vyznavače jedné stopy jako stvořené. 

Další závody seriálu se pojedou 26. května v Rourovně v Písku, 30. června na letišti v Krašovicích, 30. září opět v písecké Rourovně a závěrečnou tečkou seriálu bude znovu závod u kiosku u Podolského mostu, který se pojede 6. října.

Jak to na trati a okolo ní vypadalo, se můžete podívat ve fotogalerii a ve videu. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace