Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Relaxační malba pro dospělé

  pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

 • Václav Neckář se skupinou Bacily

  pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Mistři! Soběslav slaví krajský titul a obléká divizní roucho

Fotbalisté Spartaku Soběslav porazili Sokol Želeč 1:0 a stali se mistry krajského přeboru. , Autor: Josef Janda

Fotbalisté Spartaku Soběslav porazili Sokol Želeč 1:0 a stali se mistry krajského přeboru.     Autor: Josef Janda

SOBĚSLAV – Sen soběslavského Spartaku se proměnil ve skutečnost v sobotu odpoledne. Svěřenci trenéra Radka Hajiče porazili v 28. kole Želeč 1:0 a slaví vítězství v krajském přeboru. To ale není vše! Fotbalisté Soběslavi přijmou výzvu a zkusí v příští sezoně hrát divizi. „Nejsme Dražice. Dosáhli jsme velkého sportovního úspěchu. Postup se neodmítá. Věřím, že naše skvělá parta toho předvede ještě víc,“ řekl předseda oddílu Marek Nývlt během pozápasových oslav v den svých 41. narozenin.

 

Více než čtyři stovky diváků se dočkaly vítězné trefy v 56. minutě, kdy si na roh naskočil Jiří Šmídmajer. Postupovou radost nepokazil Soběslavi ani vyhecovaný závěr utkání, kdy musel v 79. minutě po blikanci ze hřiště Milan Mazouch a trenéra Radka Hajiče vykázal sudí Eibl z lavičky. Poslední okamžiky důležité bitvy rozkouskovali domácí střídáními a po závěrečném hvizdu vypukla velká radost. Oslavy se z hřiště zanedlouho přemístily do centra města, kde si všichni hrdinové užili koupel v kašně.

FK Spartak Soběslav – TJ Sokol Želeč 1:0 (0:0), branka: 56. Šmídmajer, rozhodčí Eibl – Reisner, Vican, ŽK (3-1): 42. Boháč, 51. Chotovinský, 87. Kuník – 45. Rabiňák, ČK (1-0): 79. M. Mazouch, 430 diváků.

Soběslav: Kuník – Podráský, Chotovinský, Boháč, Hromada – M. Mazouch, Nohava (91. Maršík), Žalda (86. Janoušek), T. Mazouch (89. Polišenský) – Šmídmajer (77. Fischer), Dvořák (80. Peltán).

Želeč: Hovorka – Kosobud, Petr (55. Kukučka), Škrábek, Pavličko – Holub (80. Podroužek), Švec, Šváb (69. Sokolt), Brůžek, Rabiňák (77. Janošík) – Novotný.

Ve středečním Týdeníku Táborsko se budeme věnovat derby opravdu bohatě. Na straně poražených promluví trenér Želče Roman Lukáč. Co jeho týmu k úspěchu chybělo?

Vítězové si užívali oslav a velkou radost měl samozřejmě také trenér Spartaku Radek Hajič. Jak poslední okamžiky prožíval? Co mu po závěrečném hvizdu problesklo hlavou? A proč budou mít jeho svěřenci o motivaci postaráno i ve dvou zbylých kolech?

O pocity se podělí rovněž střelec jediné branky duelu Jiří Šmídmajer. Kromě své vítězné akce přiblíží ofenzivu Soběslavi.

Krátce se vyjádří také oslavenec Marek Nývlt, předseda klubu, který dostal k narozeninám nádherný dárek v podobě postupu Spartaku do divize.

Už teď si ale můžete vychutnat bohatou fotogalerii jak ze zápasu, tak z oslav krajského titulu.

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • petr 

  Reagovat

   

  Soběslav si postup jistě zaslouží. Jsou tu dobří fotbalisti, hezký areál, podpora města i finance. Škoda ale, že tu není na úrovni vedení klubu. Jejich chování kazí úspěch, který hráči vybojovali. Ti kluci by si zasloužili víc.

  Vloženo 4.6.2017 10:30:14

 • josef 

  Reagovat

   

  Nato, že spolu hrály první dva celky kraje, byla úroveň zápasu slabá. Hrálo se o hodně , takže se dala čekat nervozita. Co mě zarazilo, bylo chování domácího strejdy /asi trenéra/ na domácí lavičce, z které byl následně rozhodčím vykázán. Jestli tahle osoba má jít svým svěřencům příkladem, no nevim. Spíš by zasluhovala návštěvu odborníka z oboru psychiatrie.

  Vloženo 4.6.2017 07:09:01

  • Erik 

   Reagovat

    

   Nevim jestli jsme se dívali na stejnej zápas, já jsem viděl ve druhym poločase mírné připískávání směrem k Želči, jasně že to domácího trenéra rozhořčilo.. Ten "strejda" jak říkáte, tady za několik málo let dokázal to co nikdy nikdo, tak bych šetřil slovy, říkat zrovna "strejda" někomu, kdo to dotáhl tam kde to je.. Vytvořil skvělou partu..

   Vloženo 4.6.2017 22:51:47

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Trenér nebo vedoucí mužstva musí rozumět fotbalu, ale taky musí mít charakter, respekt k soupeři a trochu pokory.

    Vloženo 5.6.2017 22:29:10

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace