Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Mizí i zamčená kola, v Českém Krumlově vykradli celý přívěs kol

JIŽNÍ ČECHY - V zimě se jízdní kola kradou ze sklepů, teď je majitelé vytáhli na sezonu ven a tím jsou ještě víc na očích zlodějům. Ti chodí vybavení potřebným nářadím, ani zámek pro poberty není problém. V úterý 17.července v noci zmizelo pánské horské kolo Cube Reaction černé barvy z kempu v Chlumu u Třeboně. Přitom kolo bylo uzamčené spolu s dalším jízdním kolem lankovým zámkem ke kovovým trubkám elektrického přívodu chatky. Po odcizeném jízdním kole zbyl na místě pouze přeštípnutý lankový zámek. Škoda je přes 25 tisíc korun. Na parkovišti v Českém Krumlově se v noci z 18. na 19. července odehrála doslova velká kolová krádež. Zmizelo rovnou pět elektrokol a tři jízdní kola naráz.

 

Někdy od 18.30 ve středu 18. července do čtvrtečního rána na parkovišti P2 Pod Poštou v Českém Krumlově zmizela jízdní kola z přívěsu za Fiatem Ducato. Řidič zde auto s přívěsem zaparkoval a když se k vozidlu vrátil, zjistil, že zmizelo osm jízdních kol. Konkrétně se jednalo o dvě černá silniční jízdní kola značky Fuji Routbaix 2015, jedno černé silniční jízdní kola značky Fuji Sportif 2015, tři šedá elektrokola značky Fuji E-Traverse 2016 a dvě černá elektrokola značky Fuji E-Traverse 2016.

Zloděj se vloupal i do zavazadlového prostoru vozidla Fiat Ducato, kde odcizil další cyklistické vybavení. Škoda, která okradené firmě vznikla, byla odhadnuta na více než 250 tisíc korun. Po zloději i odcizených věcech a jízdních kolech pátrají policisté českokrumlovského obvodního oddělení. Jakékoliv poznatky z místa činu či případnému výskytu nebo podezřelé nabídce prodeje uvedených kol přivítají na své služebně v Tovární ulici číslo 165 v Českém Krumlově či na telefonní lince 974 233 700. Ke sdělení informací je možné využít i linku 158.

Kolo za 7000 korun zmizelo 17. července i ze zahrady rodinného domu v Petrohradské ulici v Táboře. Nebylo uzamčené, zloději stačilo jen přelézt plot. 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace