Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Robert Fulghum - opravář osudů, o jeho tvorbě i životě

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

    Beseda.

  • Bachata pro začátečníky

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, DDM

Zobrazit všechny události
 

Mladí kuchtíci z Plané a Prachatic jdou do finále Zdravé 5

Kuchtíci z Plané nad Lužnicí.

Kuchtíci z Plané nad Lužnicí.

JIŽNÍ ČECHY - Nadační fond Albert provozuje celorepublikový vzdělávací program zaměřený na správnou výživu Zdravá 5. Je určený pro děti a jejich rodiče a hravou formou přibližuje zásady zdravého stravování. Věnuje se i sociální oblasti. Letos měly děti za úkol připravit pohoštění v duchu motta Udělej (si) radost jídlem. Do pražského finále postoupily dva týmy z Jihočeského kraje! Panďáci obecně prospěšné společnosti Portus Prachatice a modrý tým Základní školy v Plané nad Lužnicí.

PRAHA, 24. května 2017

Malí kuchtíci z jihu Čech postoupili do finále kuchařské soutěže
Jásat mohou v Prachaticích a Plané nad Lužnicí! Až do celostátního finále dětské kuchařské soutěže Coolinaření se Zdravou 5 se totiž dostaly týmy z o. p. s. Portus Prachatice a Základní školy v Plané nad Lužnicí. Klání proběhne v sobotu 3. června ve středisku Plechárna v Praze na Černém Mostě.

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

Letošní ročník soutěže má heslo ‚Udělej (si) radost jídlem‘, čímž propojuje zdravý životní styl a sociální téma, tedy dvě klíčové aktivity Nadačního fondu Albert, organizátora soutěže,“ vysvětluje novinku v projektu Eva Nepokojová, koordinátorka Zdravé 5, a pokračuje: „Příjemně nás překvapily nápady na společně strávené chvíle nad připraveným pohoštěním s těmi, kterým stojí za to udělat radost. Snad se nám podařilo iniciovat na mnoha místech hezkou tradici setkávání se nad přípravou i konzumací zdravých pochoutek.“

Letos se do soutěže přihlásilo rekordních 571 týmů. Do finále postupuje pouze 5 nejlepších přihlášených projektů z celkem čtyř kategorií z celé republiky. Na dvacítku tříčlenných dětských partiček čekají v Praze dvě disciplíny – studené pohoštění dle vlastního výběru a příprava svačinové krabičky z do poslední chvíle tajných ingrediencí. Úkolem soutěžících bude nejen vše hezky naaranžovat, ale také vybrat suroviny tak, aby tvořily nutričně vyvážený pokrm.

Kdo bude reprezentovat Jihočeský kraj? 

Tým Panďáci z o. p. s. Portus Prachatice zastupuje kategorii Dětské domovy a volnočasová centra. Michal, Lukáš a Tereza přesvědčili porotu nejen přípravou pohoštění s názvem Super pandy, ale i nápadem podělit se o lahůdku s ředitelem neziskové organizace Portus Prachatice, o. p. s., Petrem Šmídem. Poděkovali mu tím za to, že díky jeho skvěle odvedené práci mohou navštěvovat nízkoprahový klub v Prachaticích.

Modrý tým ze základní školy v Plané nad Lužnicí ve složení Štěpán Koližka, Aneta Široká a Barbora Hořejšová zabodoval v kategorii 1. stupeň základních škol s receptem na ovesné palačinky. Radost jimi udělaly děti osamělé paní Agátě Dolejšové z místního pečovatelského domu. Nad zdravým dezertem se společně domluvili na dalších milých návštěvách.

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace