Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Modeláři z Bechyně slaví šedesátku, ale očekávají likvidační legislativu

 Autor: Vít Řezáč

    Autor: Vít Řezáč

BECHYNĚ - Přísálí kulturního domu v Bechyni patřilo celý uplynulý týden nadšencům, kteří se pokoušejí ovládnout nebe. Tedy ne přímo, ale prostřednictvím modelů nejrůznějších druhů letadel, v poslední době také dronů. Bechyňští modeláři slaví letos šedesáté výročí založení Letecko modelářského klubu Bechyně. Při této příležitosti uspořádali od 10. do 16. února výstavu, na které bylo možné vidět přes padesát exponátů a také letové ukázky.

 

Návštěva byla hojná, protože letadélka zaujmou vždy bez rozdílu malé, velké i dospělé a seniorské kluky. Létalo se pořád. Pokud ne s motorovými modely, pak alespoň pro ty menší s různými házedly a ledadélky „na gumu" v sousedním sále. Ty větší ale kromě vystavených malých i velkých „vytuněných" a naleštěných modelů lákaly zejména počítačové simulace akrobacie, kdy mohli „své" stroje ovládat notebookem.

V sobotu se dokonce přišel podívat a s místními modeláři podiskutovat předseda Svazu modelářů České republiky Jan Žemlička, v týdnu pak také řada kolegů z nejrůznějších koutů republiky. Protože Bechyně a modelařina je pro všechny české fandy tohoto koníčka opravdu pojmem.

V Týdeníku Táborsko o bechyňském klubu přineseme spoustu dalších zajímavostí. A bohužel i nepříliš optimistických vyhlídek. 

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace