Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jarní keramická dílna

    Čtvrtek 27.2 17:00 - Dům dětí a mládeže - Domeček, Dačice

    S sebou starší oblečení, které si můžete ušpinit a přezůvky.

  • Malta - opomíjený klenot Středomoří

    Čtvrtek 27.2 19:00 - Divadlo Oskara Nedbala Tábor

    Beseda s promítáním.

Zobrazit všechny události
 

Módní návrhářka Hana Zelenková znovu nadchla svou kreativitou

 Autor: L. Kolářová

    Autor: L. Kolářová

AKTUALIZOVÁNO - 26.4.2019 08:51

TÁBOR - Sál táborského Hotelu Dvořák ožil ve čtvrtek večer módní přehlídkou, kterou pod názvem Galaxie pořádala návrhářka Hana Zelenková. Prezentuje novinky ze své tvorby vždy ve dvouletých intervalech, mezitím dvakrát i v USA, a vždycky je o její přehlídku velký zájem. Tentokrát byl průvodcem zpěvák a herec Josef Laufer, který potěšil svou bezprostředností a samozřejmě taky zazpíval jeden z hitů svého repertoráru New York, New York. A k tomu se už přímo nabízela replika, že pro tento večer se vedle New Yorku a Paříže stává městem módy i Tábor.

 

V první části programu vystoupila mezzosopranistka Karolína Berková, která je pravidelným hostem módních show Hany Zelenkové a má v Táboře, odkud pochází, své věrné publikum. Další část do přestávky patřila kolekci zajímavých triček, na která navrhuje potisky Refaski 2736. Pro mnohé se odtajnilo, že pod tímto uměleckým jménem se skrývá mnohanásobný mistr republiky a trojnásobný mistr světa ve footbagu Pavel Hejra z Tábora. V krátké videoukázce se diváci seznámili s tímto sportem i s tím, jak umí Pavel Hejra s malým míčkem u sítě čarovat - no zkrátka nejlíp na světě. Že se zabývá módou, to se ale o něm dosud moc nevědělo. Tvoří grafické návrhy potisků na trička v počítačovém programu a každé tričko je originál.

V Týdeníku Táborsko přiblížíme, kde se dá takové originální tričko sehnat.

Po přestávce pak už program vrcholil přehlídkou modelů Hany Zelenkové, která snad nikdy nepřestane překvapovat kreativitou a originalitou a také úchvatnými materiály, které vozí ze světa. Jak bylo slyšet v hloučích návštěvnic, inspirovaly se mnohé a kdo by si chtěl některý z modelů pořídit, dveře módního studia v Klokotské 117 na Starém městě jsou otevřeny. Hana Zelenková obléká nejen známé osobnosti, ale v jejím salonu se potkává i řada žen z Táborska. Další jsou samozřejmě vítány.

Choreografie přehlídky byla opět dílem akademického malíře Jana Kunovského, za technickou realizací včetně videoprojekcí stála firma Light sound design Josefa Kostečky, modelky česala Martina Kozinská a líčila Miroslava Radvan. Klobouky zapůjčila Dana Málková. Generálním sponzorem přehlídky byla Marie Fulierová a k dalším partnerům patřila například Toyota Dolák, jejíž modely si mohli návštěvníci prohlédnout na kotnovském nádvoří.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace