Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Kreativní dílnička

    pondělí 18.11 18:00 až 21:00 - DDM Netolice

    Kreativní dílnička při které si můžete snadno a jednoduše vyrobit penál, kosmetickou tašku nebo nákupní tašku. Dílnička je vhodná i pro začátečníky.

  • Postavme se na své nohy

    pondělí 18.11 17:30 - Katolický dům, Dačice

    Přednáška s fyzioterapeutkou Jitkou Jakubcovou. Uvědomme si společně, jak krásné může být, stát na vlastních nohách.

Zobrazit všechny události
 

Mrtvý muž nalezen v Lipně

Ilustrační foto , Autor: HZS

Ilustrační foto     Autor: HZS

JIHOČESKÝ KRAJ – V pátek 28. září večer v Lipenské přehradě muž na loďce nalezl mrtvolu neznámého muže. Podle dosud zjištěných skutečností tělo bylo ve vodě asi měsíc a půl. Kriminalisté žádají o pomoc při pátrání po totožnosti utonulého. Veškeré poznatky volejte přímo na linku 158.

Od včerejšího večera kriminalisté pracují na zjištění totožnosti utopeného muže, který byl nalezen v Lipenské přehradě. Nález oznámil na linku 158 muž, který se projížděl na loďce po přehradě poblíž Dolní Vltavice na Českokrumlovsku.

Předpokládá se, že tělo mohlo být ve vodě maximálně měsíc a půl. Utonulému mohlo být mezi třiceti až padesáti lety. Vysoký byl asi 170 centimetrů. Měl na sobě modro-černou šusťákovou bundu klokanku se zapínáním u krku a tmavě šedé sportovní kalhoty s koženým hnědým páskem a stříbrnou přezkou. Bunda i kalhoty na sobě mají stříbrný nápis HUMI outdoor. Na nohou měl tmavé kožené boty. Byly u něho nalezeny dvě činky a horolezecké lano.

V souvislosti s nálezem utonulého kriminalisté pracují na několika verzích a nevylučují ani sebevraždu.
Poblíž nálezu, v katastru obce Horní Planá - Pernek, našel před více jak měsícem jiný muž žlutou laminátovou pramici, ke které se nikdo nehlásí. Policisté nevylučují možnost souvislosti s utonulým.

„Kriminalisté žádají širokou veřejnost o pomoc při pátrání po totožnosti utonulého muže a zároveň o informace směřující k době kotvení pramice či jejímu majiteli,“ dodala tisková mluvčí Lenka Holická.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace