Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Holubářský ples

  pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

  K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

 • Ples sportovců 2020

  pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Na autobusovém nádraží v Milevsku otevře pekařství z Vacova

Autobusové nádraží v centru Milevska je už dlouho předmětem debat. Plocha se pro dnešní potřeby jeví naddimenzovaná, pro řešení centra byla vypsána soutěž, z níž vzešlo několik architektonických studií. Podle vítězné práce by se měly realizovat úpravy.

Autobusové nádraží v centru Milevska je už dlouho předmětem debat. Plocha se pro dnešní potřeby jeví naddimenzovaná, pro řešení centra byla vypsána soutěž, z níž vzešlo několik architektonických studií. Podle vítězné práce by se měly realizovat úpravy.

VACOV - Prostory po mirotické pekárně v domě advokáta Jaroslava Blažka u autobusového nádraží v Milevsku obsadí pekařství z Vacova. "Podnikáme všechny kroky k tomu, abychom v pondělí 3. září otevřeli," potvrdil ředitel Pekárny Vacov Zdeněk Novák. "Jen s pekařským sortimentem bychom na tomto místě nevystačili, lidé tam znovu najdou i kavárnu se zákusky, kde budou moci trávit čas při čekání na autobus," dodal Zdeněk Novák. Jeho firma na otevření nové provozovny spolupracuje se společností ČSAD Autobusy, která zde zároveň zřídí čekárnu a přepravní kancelář.

 

"Naši provozovnu máme i na autobusovém nádraží v Písku, takže s ČSAD už máme nějaké společné zkušenosti, na které v Milevsku navážeme," dodal šéf pekárny z Vacova nedaleko Vimperka. Pečivo z této pekárny na Šumavě přitom už do Milevska putuje, odebírají ho školy a školky.

Ještě před pár týdny pekařství s malou kavárnou provozovala na tomto místě pekárna z Mirotic. Dostala však náhlou výpověď. Její majitelka Olga Kašparová tehdy pro Milevské noviny připustila, že se mirotické firmě nedařilo platit nájemné vždy přesně k prvnímu dnu měsíce. Prodlení mohlo být dle uzavřené smlouvy důvodem k okamžité výpovědi. "Přestože jsme vždy pak zaplatili v průběhu měsíce, výpověď jsme nečekaně dostali," uvedla tehdy Olga Kašparová. 

Majitel domu sdělil, že má zájem vybudovat zde komplexnější službu - tedy přepravní kancelář s prodejnou a občerstvením. 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Radosta sliboval autobusák vyřešit, ale po čtyřech letech se řeší jen pekařství v soukromých prostorech, velký úspěch Jihočechů, hlavně že máme maškary.

  Vloženo 13.8.2018 18:35:14

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace