Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vimperské kvízování vol. 2

  pátek 15.11 19:00 - Kavárna Ve Skále, Vimperk

  Zábavný kvíz pro dvou až čtyřčlenné týmy, který prověřuje vědomosti, důvtip i schopnost spolupráce.

 • Renne Dang Live

  pátek 15.11 21:00 - Calypso, Vimperk

  Koncert Tour 2019 i ve Vimperku. Kytky z Pumpy, Čas na změnu.

Zobrazit všechny události
 

Na Českobudějovicku funguje včelařská pohotovost, ušetří práci hasičům

Včelí roj na šeříku , Autor: www.pixabay.com

Včelí roj na šeříku     Autor: www.pixabay.com

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Obyvatelé Českobudějovicka mohou od 1. května využívat včelařskou pohotovost. Tato bezplatná služba je určena všem, kterým se na zahradě usídlil včelí roj. Bezradní lidé totiž často likvidací rojů zbytečně zaměstnávají hasiče. Odchyt zajišťuje pět včelařů, kteří jsou na telefonu. Pohotovost zřídila Základní organizace Českého svazu včelařů v Českých Budějovicích.

 

S nastpujícím květnem se začínají rojit včely. Lidé kvůli nebezpečným rojům na svých zahradách nejčastěji volají hasiče. Ti se kvůli odstraňování včelích kolonií často nezastaví a řeší v kraji i několik případů denně. Hasiči ale vyjíždějí jen za určitých podmínek. „Například pokud hrozí nebezpečí ohrožení zdraví nebo života. To znamená tehdy, když včely někoho napadají nebo v případě, že se roj nachází na nějakém veřejném prostranství," uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Nová služba včelařů je bezplatná a zatím funguje pouze v okrese České Budějovice. Včelařů na zavolání se zapojilo zatím pět. "Jsou to dobrovolníci, kteří chodí do práce, takže nemají žádnou pohotovostní dobu. Vše je na domluvě. Máme čtyři včelaře z Českých Budějovic a jednoho z Trhových Svinů," upřesnil předseda Základní organizace Českého svazu včelařů v Českých Budějovicích Jiří Ryšavý s tím, že včelařská pohotovost už má za sebou první zásah.

Kontakty na včelařskou pohotovost jsou k dispozici na webových stránkách českobudějovické organizace:
http://www.vcelar.info/budejovicti-vcelari/pohotovost/

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jana 

  Reagovat

   

  To je super a mělo by to být v každém okrese.

  Vloženo 2.5.2019 12:15:28

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace