Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Na mole módní show byli vítězové světové soutěže krásy neslyšících

   Autor: Ivo Bukač, www.JCTed.cz

    Autor: Ivo Bukač, www.JCTed.cz

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Jihočeská metropole hostila v pondělí 18. července večer premiéru World Fashion Show 2016, kterou vyvrcholil letošní ročník prestižní světové módní soutěže neslyšících dívek a mužů Miss & Mister Deaf World 2016.

V kouzelné atmosféře na Piaristickém náměstí stovky diváků sledovaly módní show, do které se zapojilo více než 80 finalistů a vítězů světové soutěže Miss & Mister Deaf World. Na otevřené přehlídkové scéně uprostřed jihočeské metropole byly k vidění unikátní a často také velmi exotické národní kroje z celého světa nebo soutěžní večerní róby od špičkových světových návrhářů.

Netradiční přehlídky se zúčastnili zástupci ze 41 zemí – Moldavska, Bulharska, Rumunska, Slovenska, ČR, Francie a dalších evropských zemí, ale své zástupce tu měla i Čína, Thajsko, Jižní Korea, Kolumbie, Kanada, USA, Somálsko, Burundi a další státy. Na mole se představila čerstvá světová vítězka této prestižní soutěže krásy pro neslyšící Miss Deaf World 2016 Janie Erasmusová z Jihoafrické republiky, Mister Deaf World 2016 Kevin Petit z Francie, první vicemiss Aminace Gaková ze Senegalu, druhá vicemiss Kanaďanka Soo Lumová nebo loňská vítězka soutěže z Ukrajiny.  

Před večerní fashion show soutěžící společně navštívili zoo Ohrada a zámek Hluboká nad Vltavou. Setkali se také se zástupci Jihočeského kraje v čele s náměstkyní hejtmana Ivanou Stráskou a vedoucím Odboru sociálních věcí a zdravotnictví JČK Petrem Studenovským. Společnost soutěžícím dělala půvabná slovenská moderátorka Lenka Vacvalová, která tento projekt osobně dlouhodobě podporuje a moderovala také slavnostní finálový galavečer v Praze.   

Včerejší přehlídka v Českých Budějovicích v režii produkční agentury Art4promotion a dalších partnerů, uzavřela více než týdenní návštěvu soutěžících v naší zemi. Kromě Českých Budějovic soutěžící navštívili také Pardubice a Brno.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace