Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Na sídlišti Jih přibydou parkovací místa a bezbariérový přístup ke školce

PÍSEK - Na sídlišti Jih se v září začne stavět nové parkoviště pro dvě desítky aut a také bezbariérový přístup k mateřské škole. Stavební práce provede firma Robstav stavby k. s., která nabídla nejvýhodnější cenu 2,8 milionu korun. Hotovo by mělo být do listopadu.

„Předmětem veřejné zakázky je rekonstrukce části místní komunikace na třídě Přátelství, výstavba nového parkoviště osobních automobilů a bezbariérového přístupu k mateřské škole," informuje Václav Filip z odboru investic a rozvoje MěÚ Písek. Celková délka rekonstruované části komunikace činí zhruba 53 metrů a navržena jsou zde dvě místa pro přecházení. „Díky tomuto projektu přibyde celkem 20 parkovacích stání a asi 50 metrů dlouhý a přes dva metry široký bezbariérový chodník, který povede ke školce," zdůrazňuje místostarosta Písku Josef Knot.

Lidé žijící na sídlišti Jih, stejně jako obyvatelé ostatních sídlišť v republice projektovaných a stavěných ve druhé polovině minulého století, se dlouhodobě potýkají s nedostatkem parkovacích míst. „Město se tento problém snaží řešit komplexně v návaznosti na ostatní oblasti života na sídlišti. Na příští rok se chystá již třetí etapa revitalizace," říká místostarosta. „Vloni se úpravou prostoru mezi sídlištěm a obchodní zónou podařilo navýšit parkovací kapacitu o 46 míst. Nyní přibude dalších dvacet míst a velký potenciál v tomto směru nabízí jižní nezastavěný prostor pod sídlištěm, kde by postupně mohly vzniknout zhruba dvě stovky nových parkování. S realizací by se mohlo začít už v roce 2018."

V současné době je zadána územní studie prověřující urbanisticko-architektonickou koncepci řešení tohoto prostoru, včetně dopravního řešení i technické infrastruktury. „Jde o území ohraničené z jižní strany plochou ochranné a izolační zeleně podél silnice I/20, z východní strany ulicí Průběžná a silnicí I/29 (ulice Obchodní), ze severní strany železniční tratí Písek-Tábor a sídlištěm Jih a ze západní strany silnicí III/1402 (ulice Za Šarlákem)," upřesňuje Václav Filip.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace