Na slavnostním nástupu vojenské posádky Tábor uctili padlé vojáky a válečné veterány

















Starosta města Tábor Štěpán Pavlík vyzdvihl práci vojáků, kteří riskují své životy, aby ostatní byli v bezpečí. Vyzval tedy ostatní, aby si jich i nadále vážili. Velitel Velitelství vojenské policie Tábor Roman Bis ve svém proslovu zmapoval práci a důležitost armády ČR od vzniku republiky až do současnosti. Zavzpomínal také na nedávno padlé vojáky 42. mechanizovaného praporu Tábor Martina Marcina, Kamila Beneše a Patrika Štěpánka, kteří zahynuli na misi v Afganistánu.
Vojenský historik a velitel odboru pro válečné veterány Ministerstva obrany Eduard Stehlík zase upozornil na spjatost Tábora s vojenstvím, které se datuje již do doby husitské. Po proslovech předal starosta města Tábora Štěpán Pavlík 42. mechanizovanému praporu Tábor stuhu města Tábora, která je symbolem nadstandardních vztahů města a praporu.
Poté následovalo udělení rezortních vyznamenání a pamětních odznaků vojenské posádce Tábor. Především muži z řad přihlížejících diváků si pak užili přehlídku vozů, kterými disponují útvary vojenské posádky Tábor. Na závěr slavnostního nástupu zazněla česká hymna a členové vojenské posádky Tábor slavnostně odnesli státní vlajku.
Následně se všichni přesunuli ke kostelu sv. Filipa a Jakuba. Tam u pomníku obětem 1. světové války proběhl pietní akt. Slavnostním položením věnců k pomníku byla projevena úcta padlým vojákům, a jelikož na jedenáctý listopad připadá Den válečných veteránů, byl tímto aktem vzdán hold i jim.
Diskuse k článku