Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Na vesnici se musí táhnout za jeden provaz

Chelčice – Jihočeská vesnice roku 2013. , Autor: Jarka Krejčová

Chelčice – Jihočeská vesnice roku 2013.     Autor: Jarka Krejčová

STRAKONICKO – Všude a pořád se něco děje. To jen ti největší pesimisté neustále tvrdí, že tady a tam „chcíp pes". Optimista ale vidí nově vysazenou zeleň, opravený chodník, zrestaurovanou kapličku a umí v místě bydliště ocenit, že skvadra nadšenců organizuje akce pro pobavení ostatních. A je tu ještě něco, vlastně někdo, kdo umí snažení pochválit. Porota prestižní soutěže Vesnice roku. Letos se do krajského kola přihlásilo 36 obcí. Je evidentní, že nejsoutěživější jsou okres Strakonice a Písek. Z Písecka usilovalo o titul patnáct vesnic, ze Strakonicka osm. A „naši" dokázali proměnit, sportovní terminologií řečeno, šest šancí z osmi. Velký úspěch a důkaz, že se opravdu pořád něco děje. Obrovská radost nyní panuje zejména v Chelčicích, které se staly absolutním vítězem a budou Jihočeský kraj reprezentovat v celostátním kole.

Chelčice – Jihočeská vesnice roku 2013!

Vesnička s 335 obyvateli zraje do krásy jako ovocné sady každé jaro. Přirovnání k ovoci je na místě. Chelčice jsou sady obklopeny. A i to byl impuls k tomu pořádat každý rok Slavnosti květů a Slavnosti plodů, akce, které přitahují stovky a stovky lidí. To, že se Chelčice po třinácti letech znovu staly jihočeskou Vesnicí roku, je už jen pověstná třešnička na dortu. Co na to starosta Jiří Iral? To se dočtete v Týdeníku Strakonicko, které bude k dostání od středy 3. července!

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace