Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Na Vimperský frňák přijel herec Jan Potměšil a četl povídky Jiřího Suchého

 Autor: Tomáš Přibyl

    Autor: Tomáš Přibyl

VIMPERK – Vimperské letní kino hostilo v pátek a v sobotu 21. července multižánrový festival Vimperský frňák. Letos se jeho patronem stal známý a oblíbený herec Jan Potměšil. A nestal se jenom patronem, ale na frňák přijel a vystoupil v sobotním programu, který bohužel poznamenaly dešťové přeháňky a bouřky. Na Jana Potměšila si ale Vimperští cestu našli i navzdory nepřízni počasí.

Vimperský frňák se konal už pošesté. V minulosti ho hostily i arkády zdejšího zámku a letos letní kino. Svou multižánrovostí je festival svého druhu jediný na Prachaticku a Vimpersku a připravují ho členové místní skupiny historického šermu Berit. „Cílem festivalu je zejména propojit umělce ze všech různých druhů umění a žánrů a tak vyzdvihnout město Vimperk jako kulturní centrum Šumavy,“ uvedl Jan Švehla z Beritu.

Nám se podařilo na frňáku zachytit jak Jana Potměšila, tak i výtvarné dílny, které byly připraveny pro děti, malování na obličej, ale i veselou parodii na staropražská panoptika Panoptikum pana Vávry.

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace