Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Jarní keramická dílna

  Čtvrtek 27.2 17:00 - Dům dětí a mládeže - Domeček, Dačice

  S sebou starší oblečení, které si můžete ušpinit a přezůvky.

 • Malta - opomíjený klenot Středomoří

  Čtvrtek 27.2 19:00 - Divadlo Oskara Nedbala Tábor

  Beseda s promítáním.

Zobrazit všechny události
 

Naletěl vidině seznámení se zdravotní sestrou z Afganistanu. Přišel o milion

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

AKTUALIZOVÁNO - 21.2.2019 10:29

JIŽNÍ ČECHY – Českobudějovičtí kriminalisté vyšetřují podvod, jehož obětí se stal muž, který uvěřil příslibu přátelství a možného vztahu. A údajné zdravotní sestře z Afganistanu poslal více než milion korun. Policie proto opět připomněla své tradiční varování před nebezpečností anonymity komunikace na internetu.

 

„V říjnu loňského roku měl prostřednictvím emailu kontaktovat muže středního věku zatím neznámý pachatel či pachatelka. Vzájemná komunikace a příslib přátelství, financí a možná bližšího vztahu způsobily, že poškozený zaslal údajné zdravotní sestře z Afghánistánu více jak jeden milion korun," vysvětlila, o co v případu jde, policejní mluvčí Lenka Krausová. Vyšetřování je zatím na samém počátku.

„Vzhledem k výše uvedenému opět apelujeme na širokou veřejnost s upozorněním na nebezpečnou komunikaci přes internet. Nevěřte legendám neznámých lidí o navázání vztahů, zaslání peněz, problémech s vycestováním do naší republiky. Nezasílejte na účty v cizích zemích peníze, téměř vždy se jedná o podvodné jednání a vy sami se připravíte o nemalé finance," dodala Lenka Krausová.

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Tyčka 

  Reagovat

   

  Nabídek k přátelství a seznámení mohu říci,mám desítky,od normálních nabídek jsou jasně k rozeznání ty podvodné,nevím proč by se exotická kráska zamilovala do Českého důchodce,nebo snad sláva Českých důchodců pronikla až na konec světa?

  Vloženo 11.3.2019 16:12:40

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Zaslepen láskou

  Vloženo 21.2.2019 17:43:37

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  A na psychiatrii už byl?

  Vloženo 21.2.2019 12:44:26

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Lidí, kteří skočí na špek kdejakému podvodníkovi, je v našem státě nadpoloviční většina a stále přibývají. Podobná ponaučení si zaslouží.

  Vloženo 21.2.2019 10:39:39

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace