Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Náměstí Míru v Jindřichově Hradci se stalo pěší zónou. Co tam ještě vznikne?

Jindřichův Hradec - Na náměstí Míru v Jindřichově Hradci vznikla v nedávné době po dopravních úpravách pěší zóna. Radnice proto oslovila jindřichohradecké architekty, aby navrhli, jak by nová pěší zóna měla vypadat.

Do úprav pěší zóny se město chtělo pustit už letos, bohužel však žádná ze čtyř dodaných studií neodpovídala zadání. Radnice tedy po prázdninách připravuje novou výzvu, ve které chce zdůraznit zadávací podmínky, především požadavek na zachování stávající dopravní situace náměstí. Podle místostarostky Petry Blížilové by se tedy novinky na náměstí Míru měly týkat především vybavení klidové zóny. Radnice by tam ráda viděla prvky, které by umožnily větší využití náměstí k relaxaci - například rozšíření zeleně, pítko pro turisty. Podium, které je na náměstí v současné době umístěno, by chtělo město zachovat. Jeho poloha se ale může změnit.

Město chce v druhém kole oslovit větší množství architektů a projekčních kanceláří, nebude se už omezovat pouze na firmy z Jindřichova Hradce. Novou várku studií očekává v říjnu. Z možných variant potom budou obyvatelé Jindřichova Hradce volit tu nejlepší v hlasování ještě v letošním roce. Nová podoba pěší zóny by se měla realizovat do poloviny příštího roku, aby byla připravena na novou turistickou sezónu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace