Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Náměstkyně hejtmana Stráská: Proč vylučovat za názorové odlišnosti

Ivana Stráská   , Autor: Archiv

Ivana Stráská     Autor: Archiv

JIŽNÍ ČECHY – „Ve chvíli, kdy jsme se zbavili vlády, se kterou měly kraje neustálé problémy, nevidíme jako rozumné házet klacky pod nohy vládě, kterou organizuje prezident,“ komentuje náměstkyně jihočeského hejtmana Ivana Stráská (ČSSD) čtvrteční prohlášení jihočeské ČSSD.


Jihočeši se vymezili proti apelům vedení ČSSD, aby Marie Benešová opustila řady sociální demokracie, jestliže přijme funkci ministryně spravedlnosti v sestavované Rusnokově vládě. Oranžové kraje vedly s bývalou modrou vládou tuhou přetahovanou a jihočeští sociální demokraté mají za to, že Rusnokova vláda by byla ČSSD mnohem blíž. „Nová vláda, byť ji organizuje prezident blízký jiné straně, by určitě byla levicově orientovaná,“ řekla Stráská.
„Marie Benešová je člověk s tak silnou morální integritou, že nepochybně neopustí své ideály, i kdyby ji ze sociální demokracie vyloučili. Znepokojuje nás ale, že by se měli členové strany vylučovat jen proto, že představují uvnitř strany jiný názorový proud,“ poznamenala náměstkyně hejtmana. Jihočeská ČSSD se vymezila proti postoji ústředí ČSSD, aby lidé, kteří do Rusnokovy vlády vstoupí, opustili stranu, protože její prioritou je rozpuštění sněmovny a předčasné volby.  „Potěšila mě dnešní pozitivní reakce Michala Haška na naše stanovisko,“ sdělila Jihočeským týdeníkům Stráská v pátek. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace