banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Pouťové posezení s harmonikou

  neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

  Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

 • Sekáč Podlesí

  neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

  Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Náměstkyně hejtmana Stráská tvrdí, že šéf Jihočeských nemocnic Bláha odřízl penězovody a za to má teď pykat

Ivana Stráská. Profesí učitelka, pak starostka a místostarostka Milevska. Po krajských volbách 2008, kdy ČSSD v kraji porazila ODS, náměstkyně hejtmana Zimoly pro zdravotnictví a sociální oblast. Po posledních volbách náměstkyně pouze pro zdravotnictví.

Ivana Stráská. Profesí učitelka, pak starostka a místostarostka Milevska. Po krajských volbách 2008, kdy ČSSD v kraji porazila ODS, náměstkyně hejtmana Zimoly pro zdravotnictví a sociální oblast. Po posledních volbách náměstkyně pouze pro zdravotnictví.

JIŽNÍ ČECHY - Po pondělní koaliční radě partnerů ČSSD, ANO a Jihočechů to vypadalo, že se situace ve vedení kraje uklidnila. ČSSD sdělila svým partnerům, že je připravena podpořit personální změny v Jihočeských nemocnicích, pokud se potvrdí manažerské selhání nebo vyvádění peněz. Nabídla, že pro krajské zastupitele nechá zpracovat audit a předloží doklady, které firmy stavěly rekreační domy hejtmana Jiřího Zimoly a náměstka Jaromíra Slívy na Lipně a za kolik. Sociální demokraté rovněž navrhli vznik pracovní skupiny, která může změnit systém odměňování orgánů Jihočeských nemocnic. Po koaliční radě náměstkyně hejtmana Ivana Stráská (ČSSD) informovala, že partneři vítězů krajských voleb - sociálních demokratů, tzn. ANO i Jihočeši, chtějí v krajské koalici pokračovat. To bylo v pondělí. V závěru týdne už se odehrává další roztržka, kdy krajské předsednictvo ANO vydalo ostré prohlášení na adresu předsedy představenstva Jihočeských nemocnic Martina Bláhy, který měl urážet předsedkyni ANO Radku Maxovou. Podle hnutí ANO došlo na radě kraje k porušení koaliční smlouvy. Proti tomu se dalším prohlášením ohradily dvě zbývající koaliční strany - ČSSD a Jihočeši 2012. Například portál Parlamentní listy se snaží rozkrývat pozadí toho, co se v Jihočeském kraji děje. Stojí tam, že "kmotrům" docházejí po letech v opozici zdroje a nutně už se potřebují prodrat k moci. My jsme požádali náměstkyni hejtmana pro zdravotnictví Ivanu Stráskou (ČSSD), aby objasnila vysoké příjmy předsedy představenstva Jihočeských nemocnic Martina Bláhy, které opozice dává do souvislosti se stavbou rekreačních domů hejtmana a jeho náměstka.

Společnou výstavbou rekreačních domů s hejtmanem Zimolou a jeho náměstkem Slívou ve Slupečné u Lipna na sebe předseda představenstva Jihočeských nemonic Martin Bláha upoutal pozornost. Připadá vám jeho roční příjem kolem 7 milionů korun adekvátní?

Nechci komentovat společnou výstavbu rekreačních domků na Lipně. Zatím kromě řečí nikdo nedokázal jakoukoli nepravost. Je to jen záminka, jak vyměnit nechtěného vítěze voleb za jiného koaličního partnera. Námluvy ODS a některých lidí z ANO přece proběhly už před volbami. Tehdy jsem právě v rozhovoru pro Jihočeské týdeníky řekla, že půjde o nemocnice. Protože částka 7,2 miliardy, se kterými se tam hospodaří, to je přece sakramentsky lákavé sousto. Diskuse kolem příjmů Martina Bláhy, mimochodem asi nejúspěšnějšího manažera nemocnic v republice, je ryze účelová. Martin Bláha je odměňován podle stejného klíče, který nastavila v roce 2006 ODS. V roce 2014 byla pravidla zpřesněna a odměny se odvíjejí od platů primářů. Předseda představenstva má 1,3 násobek průměrného měsíčního tarifu primáře. V současné době je základem rok 2013, je to tedy méně než 1,3. Členové představenstva akciové společnosti Jihočeské nemocnice, kteří jsou členy orgánů ostatních nemocnic a podílejí se na jejich řízení, mají cca 0,25 roční odměny primářů. Odměny mají i svou motivační složku, pohyblivou a mimořádnou odměnu, vázanou na 1,2 platu primáře. U těchto tří členů představenstva, pracujících ve všech nemocnicích, se částky sčítají. Úprava v roce 2014 měla za cíl dát jasná pravidla, neboť vlivem růstu mezd se odměny managementu tehdy dostaly pod platy primářů. Zodpovědnost za hospodaření má ale management a ručí vlastním majetkem. Odměny schvaluje valná hromada. Částka u Martina Bláhy je skutečně nadstandardní a dostal ji ve dvou letech - 2014 a 2015. Tvoří ji součet platů ze všech nemocnic, kromě Dačic, kde se všichni členové představenstva odměny vzdali, a pohyblivé a mimořádné odměny, vyplacené za roky 2014 a 2015. Odměny tvoří polovinu z této částky. Zdůrazňuji - za zcela mimořádné výsledky.

Jaké to byly výsledky, aby za ně byla navíc k platu odměna přes 3,5 milionu korun za rok?

V těchto letech byly Jihočeské nemocnice vyhodnoceny jako nejlepší v republice, nemocnice v Českých Budějovicích jako absolutní vítěz soutěže Efektivní nemocnice, o rok později byla druhá. V ekonomických kategoriích obsadily jihočeské nemocnice čelní příčky. Buďme konkrétní. V čem je přínos Martina Bláhy? Srovnatelné fakultní nemocnice mají počet náměstků od šesti do jedenácti. Bláhovu náplň práce tam zastávají tři náměstci - ekonomický, obchodní a provozně technický. Mají samozřejmě tři platy. V roce 2009 jsme nechali zpracovat audit hospodaření nemocnic. Úkolem pana Bláhy bylo odstranit nestandardní a neefektivní toky peněz a obnovit původní myšlenku sjednocení Jihočeských nemocnic. Otázka pro čtenáře. Když vám někdo přinese úspory 1,5 miliardy, kolik mu za to dáte? A za osm let práce? V roce 2014, kdy byl Bláha dva roky ekonomickým ředitelem nemocnice České Budějovice, dosáhla tato nemocnice největšího historického zisku přes 106 milionů, v roce 2015 to bylo přes 73 milionů. Nemocnice České Budějovice bez jakékoli pomoci kraje v roce 2014 proinvestovala téměř 287 milionů, o rok později přes 378 milionů a loni více než 268 milionů. V České republice je to nevídané. Došlo ke zrušení různých nevýhodných smluv s řadou společností. Některé vznikly dle mého názoru účelově, pouze pro nemocnici České Budějovice, protože jiné zákazníky neměly. Jenom na smlouvách za úklid, servis a změnou stravování došlo k úspoře cca 50 milionů. Náklady na daňový a účetní audit spadly ze 2,6 na 1,5 milionu. Náklady na kardiocentrum v roce 2009 ve výši 440 milionů se snížily na 380 milionů. Vícepráce na prováděných stavbách - dříve v průměru kolem 3,5 procenta - poklesly na základě důsledných opatření na 1,23 procenta. Ušetřeno téměř 7 milionů. Z 18 milíonů, placených ročně za správu a údržbu ploch, došlo k poklesu na 10,1 milionu. Systém opatření zavedl Martin Bláha. Veden zkušenostmi ze své velmi úspěšné firmy. Mimochodem, svou první firmu založil už ve 20 letech při studiu na Vysoké škole ekonomické. Sami posuďte, zda takový člověk, v politice možná trochu naivní, ale pracant, vizionář a ekonomický génius, není k nezaplacení.

Kolik představují platy lékařů a sester v Jihočeských nemocnicích?

Průměrná mzda vzrostla na 38 000 Kč, tedy o 31 procent oproti roku 2008 - u lékaře o 18 000 Kč, u zdravotnického personálu o 8 000 korun. Průměrný plat lékaře se pohybuje těsně pod 80 tisíci, u sestry kolem 30 tisíc. V menších nemocnicích je to samozřejmě méně. Ekonomika je neúprosná – napřed musíte peníze vydělat anebo ušetřit. A jsme znovu u téhož. V letech 2012-15 díky společnému vyjednávání se zdravotními pojišťovnami jsme při konečném vyúčtování získali 316 milionů. Kdo založil oddělení vykazování zdravotní péče a systém společného vyjednávání? Členové představenstva Bláha a Čarvaš. Od roku 2008 do roku 2015 narostly výnosy od zdravotních pojišťoven o 1,1 miliardy. Konstruktéry tohoto úspěchu byli Bláha a Čarvaš. Úspora na materiálu a lécích 85 milionů, přestože významně vzrostl počet pacientů. Je to důsledek tlaku na obchodní oddělení a stojí za ním Bláha. Se členy představenstev jsme vždycky respektovali zásadu, že veškeré peníze získané od pojišťoven navíc půjdou do platů zaměstnanců.

 

Říkáte, že odměnu za tato ekonomická opatření dostal Martin Bláha za roky 2014 a 2015. Ve funkci jste ale už třetí volební období, proč se tedy ty rozbujelé náklady nesnížily už dřív?

Proč nedošlo k výrazným změnám hned po roce 2009? Jednak byl právní problém některé smlouvy zrušit, skončili jsme i u soudu, jednak byla tehdy naším koaličním partnerem ODS a jejich člověk stále řídil ekonomiku nemocnice České Budějovice. Mimochodem, i jeho plat byl nastaven stejně jako později Martina Bláhy. Řadu věcí jsme tehdy řešili velmi obtížně. Odměny 200 procent byly za roky 2014 a 2015 vyplaceny všem členům managementu jednotlivých nemocnic. Předsedům, místopředsedům i členům představenstev. Petru Novákovi, který byl v lednu zvolen za ANO na pozici místopředsedy představenstva nemocnice České Budějovice, je odměna nastavena dle smlouvy schválené radou kraje stejně jako Bláhovi a ostatním. Jejich mimořádné odměny budou řešeny v roce 2018 a věřím, že budou opět závislé na výsledcích. Když se nyní rozpoutala tato debata o odměnách, dohodli jsme se v pondělí na koaliční radě, že vznikne pracovní skupina, která se může zabývat změnou systému.

Jde podle vás opozici o to snížit tyto vyplácené odměny a tím vylepšit zisk Jihočeských nemocnic? To snad ani nezaznívá...

Víte, jak věřit v čestné a nezištné úmysly opozice? Na to vím příliš mnoho. Dnes jsem viděla billboard pana Zahradníka. Peníze nemocnic sestřičkám a ne na stavbu domku na Lipně. Proč se o sestřičky nestaral tenkrát? Ta míra pokrytectví je strašná a moje úcta k němu vzala definitivně za své. Čeho je schopen pro své znovuzvolení, bez jakýchkoli důkazů, jen na základě mediálního honu na oblíbeného hejtmana, domky, smyšlené kompro, tajné nahrávání úředníka kraje, co ještě přijde? První cíl je Martin Bláha, protože to on zastavil vyvádění peněz z nemocnic. Ti, kteří měli v nemocnicích své výnosné kšefty a kšeftíky, se už na jeho konec těší. Možná pak dají některým politickým stranám i na kampaň. Možná už zaplatili i ty billboardy. Popravit Bláhu, a pak Zimolu. Za dva, tři roky, protože nemocnice jsou v dobré kondici a ještě chvíli to pojede, uvidí ti rozhořčení, kam se posune hospodaření nemocnic. Ale na chvíli to možná přikryje „šikovný" dodaný auditor. Jako tenkrát.

V jaké finanční kondici jsou Jihočeské nemocnice?
Dočteme-li se, že ve Středočeském, Karlovarském, Zlínském, Plzeňském a dalších krajích jsou nemocnice ve finančních problémech a některým hrozí i insolvence, zamysleme se nad tím, jestli ten náš model, který management motivuje tak, aby měl na mysli zájem nemocnice a ne svůj, nemá něco do sebe. Samozřejmě je nutné srovnání s podobnými firmami. Musí to být porovnání celkových čísel z účetních závěrek, protože přístup společností je různý. Někde platí špičkově špičkový management, někde politiky ve správních a dozorčích radách. Já preferuji první variantu. Čísla z let 2014 a 2015 v jihočeské skupině nemocnic porovnávají osobní náklady ve výši 4,8 miliardy korun se mzdovými náklady na statutární orgány. Procentní srovnání se pohybuje v rozmezí 1,4 - 1,9 procent z celkových mzdových nákladů, a to v těch nejštědřejších dvou letech. V Plzeňském kraji 1,56, v Libereckém 1,33. Existují i ty s hodnotami 0,6, například superzadlužená Baťova nemocnice ve Zlíně. Oproti tomu soukromý Agel má podíl odměn managementu k osobním nákladům zaměstnanců 21 a 29 procent!
Zajímavé jsou teplárny, také veřejná služba. Českobudějovická teplárna s obratem 700 milionů korun a 255 zaměstnanci vydala na odměny statutárních orgánů v roce 2014 téměř 14 milionů, v roce 2015 pak 12 milionů. Oproti tomu Nemocnice České Budějovice s obratem 3,6 miliardy a počtem 2600 zaměstnanců, dala na odměny managementu 17 milionů korun. Proč se tedy nemluví o budějovické teplárně?
Stojí za to srovnat i období hejtmanů Zahradníka a Zimoly. Vezmeme-li index odměn představenstev, nejvíce rostly za Zahradníka, za Zimoly je to pouze 94 procent z hodnoty za hejtmana Zahradníka. Že to tehdy nepřepočítávali na platy sestřiček! Když dva dělají totéž, není to totéž.
 
Jaký klíč je pro obsazování pozic v dozorčích radách? Má tam místa i opozice? A kolik činí odměny členů dozorčích rad?

Dozorčí rady mají jasně určené povinnosti ze zákona, projednávají a schvalují hospodaření nemocnic a účetní závěrku pro valnou hromadu. Odměny členů jsou nastaveny od 4 do 10 000 Kč za měsíc, podle velikosti nemocnice. Máte pravdu, jsou obsazeny politicky. Já jsem se v prvním období pokusila o ryze odborné obsazení, rychle jsem vystřízlivěla. Obsazení dozorčích rad je součástí koaliční smlouvy. Opozice má v každé dozorčí radě jedno místo a obsadila je na základě dohody mezi sebou. Proto někde chybí ten či onen subjekt.

Není divné, když v dozorčí radě jindřichohradecké nemocnice figuruje otec Martina Bláhy nebo v táborské manžel Radky Maxové z ANO?

Pan Vladimír Bláha, člen dozorčí rady nemocnice Jindřichův Hradec, je skutečně otcem Martina Bláhy. Je starostou Nové Bystřice. Odtud jeho nominace. Na manžela Radky Maxové se budete muset zeptat ANO.

Vám nevadí, že je příjem managementu Jihočeských nemocnic nad úrovní platu hejtmana a jeho náměstkyň?

Nevadí. Asi jsem se narodila bez nesmrtelné tety Závisti v duši. Politik se nesmí bát lidí chytřejších, než je sám. To Martin Bláha v ekonomické oblasti určitě je. Máme nejlepší nemocnice v republice? Máme. Podílejí se na tom všichni zaměstnanci, patří jim poděkování. Ale bez schopného, ne všehoschopného! vedení, to tak za chvíli být nemusí.

Jak vůbec vnímáte tu záležitost s rekreačními domky hejtmana a náměstka Jaromíra Slívy, které se staví na pozemku Martina Bláhy? Opozice naznačuje, že mohlo jít o jakousi protislužbu za nadstandardní odměny Martina Bláhy v Jihočeských nemocnicích. Taky jste dostala nabídku stavět na tomto pozemku?

Byla to naivní chyba. Oni to nijak netajili. Ty konstrukce jsou nesmyslné. Ano, i já dostala nabídku na tu čtvrtou parcelu, ale po zkušenostech ze starostování v Milevsku mi bylo jasné, že i kdybych chtěla a měla na to, tak tuto nabídku přijmout nemohu. Kolegové si holt mysleli, že když budou mít smlouvy a faktury, je vše v pořádku. Ty v pondělí na koaliční radě nabídli předložit celému krajskému zastupitelstvu. Ale my už nežijeme ve slušné zemi, kde se napřed vina prokáže, pak se soudí a teprve nakonec věší.

 Diskuse k článku - 87 příspěvků
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4 5 6  | Starší příspěvky »
 • Stanislav 

  Reagovat

   

  No nevím kdo rozkrádá, ale vím ,že za ODS se kradlo až se hory zelenaly.
  Za ODS a černoprdelníků kdy na zdravotnictví byl pan MUDr. Pavelka, jsem potřeboval v noci pohotovost nikde jsem ji nenašel ,protože nebyla.Tak jsem vyrazil do nemocnice a parkoviště bylo celé zpoplatněno, které mělo sloužit pacientům. Dal jsem to do novin a parkoviště začalo být na nátlak veřejnosti zpoplatněno až po dvou hodinách. Dnes na potvrzení o zdržení v nemocnici celé zdarma. Na můj dotaz zdravotní rada Pavelka mě odpověděl,že je to vina vlády, že nemáme pohotovost Tak jsem si zavolal na ministerstvo zdravotnictví a hle dozvěděl jsem se, že peníze na pohotovost v Budějovicích dostává kraj pravidelně na dva lékaře a dvě pohotovosti. Takže kdo lže tak krade a může i zabít. A kde že je Pavelka odstěhoval se a dělá vyžírku někde v Praze,protože se v Budějovicích už nechytal Darebák. A takových politických Zombie je z těch minulých dob je tu spousta.

  Vloženo 9.4.2017 19:48:52

 • Stanislav 

  Reagovat

   

  Tak tu vidím a čtu plno jedu od někoho kdo se neumí ani podepsat a kryje se pod anonymem, hold povaha některých lidí. tyhle lidí nazývám podle svého někdejšího přítele biologickým odpadem společnosti.
  Myslím si že to co Stráská dokládá neí výcuc z prstu. Také víme když se socialisti dostali na kraj co zůstalo po ODS - Bordel nic víc.
  Co tam však zůstalo do dnešních dnů obsazená místa dosazených z ODS ,Takže se dobře pak dělá s lidma od kterých nevím co čekat. Proto nesouhlasím aby tito úředníci byli pod služebním zákonem.

  Vloženo 9.4.2017 19:19:49

  • Stanislav 

   Reagovat

    

   Ono je tak trochu jedno, jestli se nekdo podepiše Stanislav nebo se nepodepíše nijak.

   Vloženo 9.4.2017 19:30:57

   • odvaha Stanislav 

    Reagovat

     

    Obdivuji Stanislava,že se dokáže tak chlapsky podepsat.To já takovou odvahu nemám.Bez něj bych nevěděl,že Zimola,který je po několikáté hejtmanem podobně odvážně likviduje svinčík po předchůdcích.

    Vloženo 9.4.2017 19:41:28

   • Stanislav 

    Reagovat

     

    Pokud redakce bude požadovat příjmení rád ho připojím . V tomhle městě žiju dobrých čtyřicet let a něco i o těch bývalých banditech,či Českobudějovicé mafii něco vím a hlavně je znám i osobně. Znám také slušné se kterými jsme dělali sametku a tyhle lemply ,kteří jdou je po penězích a chtějí z privatizovat to co se tu vybudovalo, tak Ty jsem tam tenkrát neviděl ti ještě čekali jestli se to náhodou ještě nezvrtne.

    Vloženo 9.4.2017 19:41:54

    • Stanislav 

     Reagovat

      

     Víte ono je to také o tom,že máme všichni mobily hodně lidí střídá čísla telefonů já také střídám operátory, ale ne číslo mám ho již téměř dvacet let a stále stejné. Prostě se nekřivím a nezkrývám se za anonymy,či smyšlená jména.

     Vloženo 9.4.2017 19:46:13

     • Standa 

      Reagovat

       

      to s tím číslem je fakt dobrý

      Vloženo 9.4.2017 19:58:41

    • podepsaný Stáňo, 

     Reagovat

      

     myslíte Zimolu,Bláhu a jejich partu?

     Vloženo 9.4.2017 19:50:34

     • Stanislav 

      Reagovat

       

      Co se týče nemocnice ,každý ji můžeme potřebovat a pokud tam budeme chceme aby jsme přežili a byli léčeni dobře a kvalitně. ODS spolu KDU-Čsl nám to předvedli jak jsem tu již uvedl. V podstatě je mě jedno kdo vládne a trvám abychom měli dobré zázemí a byli peníze na naše léky apod. Já to zažil. nějaký čas jsem byl ve Francii dostal jsem tam infarkt suprové jednání špičková péče dva zásahy u srdce 72 tisíc euro. Po operacích mě převezli do Budějovic dostalo se mě také velmi dobré péče s určitými vyhradami. Jen mě napadlo když jsem dostal léky ve Francii,které jsou v Česku teprve tři roky. Musel jsem je brát rok stály u nás 2890,-Kč měsíčně a naše nemocnice je měla nikde jinde nebyli. Já jsem přesvědčený,že se hodně změnilo k lepšímu což se nemohl říct za vlády ODS. samozřejmě je co zlepšovat hlavně v přístupu lékařů (některých) k pacientům, ale je na každém jestli si to nechá líbit či ne. Nejsou to bozi jak jsme je v minulsti brali.

      Vloženo 9.4.2017 20:17:58

      • třeba tě Stáňo 

       Reagovat

        

       Zimola vezme i do svého domečku za 5 mega.Jak tak čtu tvé nekonečné výlevy rád bych tě upozornil,že v Budějovicích je slušná psychiatrie.
       Mně osobně je jedno z jaké strany je který šizunk i jaké léky jsi kde dostal.Chci aby šizunci dostali přes prsty.Teď jsou na řadě ti zde jmenovaní.

       Vloženo 9.4.2017 21:57:51

       • Venca 

        Reagovat

         

        Nevím proč byste měl vy rozhodovat, kdo je na řadě. Nerozhodli náhodou voliči na podzim komu nejvíc věří?

        Vloženo 9.4.2017 22:12:15

        • anonymní čtenář 

         Reagovat

          

         Bohužel nevěděli co se ví teď.

         Vloženo 10.4.2017 07:10:47

        • Datipe 

         Reagovat

          

         Chtěla bych jen říct, že všechno je o lidech a ne o barvách politických stran. V každé straně jsou slušní lidé i šizunci- je úplně jedno o kterou barvu jde. Na vlastní kůži jsem zažila v jedné straně slušné lidi i lidi, kteří by se hodili do politiky 50 tých let.
         Nevím, jak jste přišel k názoru, že všichni jsou špatní....

         Vloženo 10.4.2017 15:27:13

       • Stanislav 

        Reagovat

         

        Já jsem nikdy Zimolu nepotřeboval a ani Zombie Kubu včetně jiných darebáků, Jen se dívám a všímám.A pokud vidí a slyším o špíně tak to klidně vyřvu na place. Tenhle odpad jen žral a hrabal pod sebe na lidi oni kašlou. Mám každého na háku do té doby dokud se do mě nenáváží.

        Vloženo 10.4.2017 02:27:22

   • Stanislav 

    Reagovat

     

    To jsem už také pochopil,že to jedno jsem tu poprvé,to mě však neopravňuje ,abych někoho urážel a snižoval se k neopodstatněné závisti,že někdo bere víc nebo mnoho pokud si to ovšem zaslouží.Ono se řekne pět milionů,ale každý ví,že když se staví více domů a stejných existují množstevní slevy skutečně to vyjde levněji. Dnes obyčejný družstevní byt 3+1 si v Budějkách lidé kupují(členství za dva miliony prodávají se tady,či nabízí tamhle u mostu za sedm až deset milionů,takže se nedivímkdyž někdo vyplázne za byt v osobním vlastnictví trojku. takže se tu nebavíme o nějakých blbě řečeno astronomických částkách.

    Vloženo 9.4.2017 20:04:45

    • Standa 

     Reagovat

      

     hele Stando, dle tvé vlastní logiky, někdo asi závidí Zimolovi a snižuje se k urážkám, ty nezávidíš Zimolovi, ale závidíš Pavelkovi a ODS a na jejich adresu si počínáš tak, jako někteří k Zimolovi . Kradou všichni no, smiř se s tím. To není závist.

     Vloženo 9.4.2017 20:12:48

  • Pro Stanislava 

   Reagovat

    

   Správně Stanislave, jsi stejně tak anonymní jako všichni diskutující. Ale já zapomněl, že ty jsi jediný Stanislav z celého Jihočeského kraje.

   Vloženo 9.4.2017 20:04:54

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  zloděj křičí chyťte zloděje, ta se nezmění, drbna plná pletich a zášti, ještě že už neškodí v Milevsku

  Vloženo 9.4.2017 19:02:35

  • Kobliho, 

   Reagovat

    

   teď tam škodíš sám,ale ty spíš bavíš.

   Vloženo 9.4.2017 19:52:34

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Nějakej divnej, neutekl jsi z blázince?

    Vloženo 9.4.2017 20:07:08

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     postižený vůl zabučí. Nic nového.Buč dál.

     Vloženo 9.4.2017 21:47:23

 • Eliška 

  Reagovat

   

  To paní Stráská neumí obhájit Zimola a Bláhu jinak než tím, že bude poukazovat na ještě větší podvodníky.

  Vloženo 9.4.2017 18:15:31

  • p.Eliško 

   Reagovat

    

   proč by to dělala,když stále touží být hejtmankou,tak ji to prostě vyhovuje.8 let z pozice svých funkcích nezasahovala, ač to byla její povinnost.Jen prostřednictvím gigantických poutačů/se svojí s velikou fotografií/ v nemocnicích v Táboře,Písku a j upozorňovala,jak je skvělá.Na hlavní funkci na MPSV se neprobojovala,ale TV slíbila,že "v současné době jsou pro ni nedůležitější zájmy lidí Jč.kraje a ona nejlépe chodu KÚ rozumí , pokud hejtman postoupí na ústředí ČSSD převezme funkci hejtmana - v preferenčních hlasech prý na to získala důvěru". Omnipotentnost se vyplácí..A teď je opět /po podrazech/příležitost ,nehledě na to,co ji zastupitelé dávají za vinu jako 1.náměstkyni či bývalé vícehejtmance

   Vloženo 13.4.2017 08:37:55

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  ZLATÍ KOMUNISTI.

  Vloženo 9.4.2017 16:30:57

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   No konečně pustili v blázinci internet.....

   Vloženo 9.4.2017 17:13:52

« Novější příspěvky 1 2 3 4 5 6  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace