Kdy a kam

  • Naše třída

    Úterý 22.1 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

    Emocionální drama.

  • Maškarní ples

    Úterý 22.1 19:00 - Sezimovo Ústí, Spektrum

    Projekce opery.

Zobrazit všechny události
 

Navrhněte významné Jihočechy na ocenění Zlatou šupinou

JIŽNÍ ČECHY - Již pošesté bude jihočeské hejtmanství rozdávat tzv. Zlaté šupiny. Cena hejtmanky Jihočeského kraje Ivany Stráské je určena pro významné osobnosti, které se svými mimořádnými činy a celoživotní prací zasloužily o rozvoj či dobré jméno Jihočeského kraje v nejrůznějších oblastech či vykonaly jiný prospěšný čin. Poprvé se Zlaté šupiny udělovaly v roce 2013. Letošní ročník je o to významnější, že se slavnostní vyhlášení a předání cen uskuteční v rámci oslav 100. výročí vzniku samostatného Československa. Z krajského úřadu nyní žádají Jihočechy o návrhy kandidátů na Cenu hejtmanky Jihočeského kraje za rok 2018 – tzv. Zlatou šupinu. Nominace jsou přijímány na adrese: cenahejtmanky@kraj-jihocesky.cz. Návrh má obsahovat stručný životopis nominované osobnosti a zásluhy, kvůli kterým je nominována.

Kdo získal Zlatou šupinu v minulých letech?

2013

Marie Hanušová, galeristka a zakladatelka Vltavotýnských výtvarných dvorků; Jiří Jankovský, dlouholetý ředitel českobudějovického centra pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením Arpida; Otomar Linhart, šéf oddělení genetiky a šlechtění ryb Výzkumného ústavu rybářského a hydrobiologického Jihočeské univerzity a také pedagog; jedenáctiletý Adam Maleček, který duchapřitomně zachránil svou matku; primář očního oddělení Nemocnice České Budějovice a oční chirurg. Jan Sattran; režisér Zdeněk Troška.

2014

Lékař Miloš Velemínský, čelní představitel a tvůrce české sociální pediatrie; spisovatelka a scénáristka Markéta Zinnerová; Zdeněk Žemlička, vysokoškolský pedagog a zakladatel krajské společnosti pro koordinaci dopravy JIKORD; filmový architekt a vysokoškolský pedagog Jidnřich Goetz; hokejová legenda a podnikatel Jaroslav Pouzar; Blanka Milfaitová, autorka mezinárodně oceněné značky marmelád Naše dobroty; fotbalová legenda a čestný předseda SK Dynamo Zdeněk Čadek.

2015

Mikrobioložka Ruth Hálová; cyklonadšenec, závodník, trenér a podnikatel Čestmír Kalaš; jednatel sdružení Hrady na Malši Radek Kocanda; primář oddělení úrazové chirurgie a vedoucí lékař Traumacentra Nemocnice České Budějovice Pavel Kopačka; hokejový českobudějovický ČEZ Motor a starosta jihočeských dobrovolných hasičů ve výslužbě Václav Žižka.

2016

Majitel společnosti Brisk Mojmír Čapka; kreslíř a karikaturista Václav Johanus; zlatý paralympik z paralympiády v Rio de Janeiro Arnošt Petráček; předseda představenstva Rybářství Třeboň Jan Hůda a dvě novinářské sportovní legendy Vladimír Majer a Bohumil Ortman.

2017

Bývalý dlouholetý ředitel pivovaru Budějovický Budvar Jiří Boček; válečný veterán, plukovník ve výslužbě Rudolf Zajac; student Gymnázia Jírovcova v Českých Budějovicích a mezinárodně úspěšný mladý biolog Lukáš Fiedler; doyen české psychologie Milan Nakonečný. In memoriam policista Václav Haase a kardinál Miloslav Vlk.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace