banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bomberos

    Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

    Hasičská groteska.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Nechte se okouzlit výtvarnými technikami

TÁBOR - Husitské muzeum v Táboře pořádá výstavu tří jihočeských výtvarnic Viděno jinak. Autorky spolu vystavují už poněkolikáté. Každá z nich se věnuje jinému druhu výtvarných technik, dohromady však tvoří zajímavý celek. Vernisáž výstavy proběhne v pátek 1. srpna v 18 hodin v galerii Staré radnice na Žižkově náměstí.

 

První výstavní prostor v galerii obsadí svými díly autorka Lucie Svobodová Absolonová, která bude prezentovat obrazy malované na hedvábí. Vystudovala grafickou školu v Praze, pracovala jako arteterapeut v psychiatrické léčebně Bohnice. Lektoruje výtvarné dílny například v Písku ve Sladovně, v Soběslavi a v Sudoměřicích. Při malbě si vypracovala svou vlastní techniku velkoplošných hedvábných obrazů.

Ve druhé místnosti představí voskovou batiku malířka a grafička Alena Pintýřová. Je absolventkou keramické školy v Bechyni. Několik let se věnovala výuce keramiky a starala se o chod výtvarné dílny v písecké Sladovně. Lektoruje výtvarné dílny, maluje a batikuje.

Výtvarnice Helena Štouračová vystaví své papírové instalace částečně v prostorách gotického sálu před vchodem do galerie a další část bude prezentovat v samotné galerii. Autorka je zakládající členka nezávislé divadelní společnosti Divadla Continuo, pro jehož divadelní představení a site specific projekty vytváří scénografii, loutky a grafiku. Ve své výtvarné volné tvorbě se věnuje malbě, grafice, interiérovým realizacím, objektům a výtvarným instalacím. Intenzivně ji zajímá a inspiruje práce s materiálem, který se vlivem prostředí a podmínek rozpadá, koroduje, obrůstá, mění svoji barvu a strukturu, stárne a pomíjí.

 V září během Táborských slavností proběhne komentovaná prohlídka.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace