Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Od Trosek na Hruboskalsko

    středa 26.2 16:30 - Městská knihovna Jindřichův Hradec

    Beseda.

  • Toulky za poznáním - Antarktida II.

    středa 26.2 18:00 - Dům kultury Milevsko

Zobrazit všechny události
 

Nehoda s vyproštěním na silnici E 55 u Nažidel

 Autor: HZS Jihočeského kraje

    Autor: HZS Jihočeského kraje

NAŽIDLA - Na hlavním tahu z Českých Budějovic do Rakouska na silně frekventované silnici E 55 u obce Naždila došlo v úterý 12. března v odpoledních hodinách ke střetu dvou osobních aut. Informaci o nehodě přijali hasiči na tísňovou linku v 13:39 hodin. Nehoda byla nahlášena s nutností vyproštění zraněných osob. K nehodě byla vyslána profesionální jednotka ze stanice Kaplice.

 

Průzkum na místě nehody ukázal, že po srážce zůstala v jednom z vozů zaklíněna zraněná spolujezdkyně. Hasiči jí poskytli předlékařskou první pomoc a následně ji vyprostili z auta ven. K vyproštění museli použít hydraulické vyprošťovací zařízení. Zraněné se ihned začali věnovat zdravotníci ZZS, hasiči ještě pomohli s transportem zraněné do sanitky. Kaplická jednotka zároveň zajistila obě havarovaná auta protipožárním opatřením a zlikvidovala ze silnice vyteklé provozní kapaliny a ulomené části aut. Nehodu na místě šetřila Policie ČR.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace