Kdy a kam

  • Novoroční zpívání s Rosťou Homolou

    pondělí 21.1 15:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  • Bookstart aneb S knížkou do života

    pondělí 21.1 9:30 - Tábor, Městská knihovna

    Setkání skupiny rodičů s dětmi.

Zobrazit všechny události
 

Nejlepší čeští lezci budou bojovat v Písku o reprezentaci

PÍSEK – Lezecké centrum LezeTop v Písku hostí v sobotu 12. května třetí kolo Českého poháru dospělých a mládeže v lezení na obtížnost, které je zároveň posledním nominačním závodem do reprezentace ČR. Tak významný závod se v jižních Čechách konal naposledy v roce 2015 a reprezentační nominace se zde neuzavírala ještě nikdy. Očekává se proto účast zhruba stovky nejlepších českých lezců včetně kompletní české špičky. „Snažíme se, aby byl závod atraktivní pro závodníky i diváky,“ říká zmínil ředitel závodu Ondřej Švec. Závod začne v 10 hodin kvalifikacemi všech kategorií, v 17.20 odstartuje finále a vyhlášení výsledků je plánováno na 19.30 hodin.

Jihočeští příznivci tohoto sportu budou mít komu fandit: představí se aktuálně vedoucí muž Českého poháru i závodního rankingu Tomáš Binter z Českých Budějovic, největší jihočeský mládežnický talent Albert Musil z píseckého oddílu, který před tímto závodem figuruje na třetím místě průběžného pořadí Českého poháru mládeže v lezení na obtížnost ve své kategorii a už se letos dokázal probojovat do mládežnické reprezentace v boulderingu. Dále medailista a finalista závodů Českého poháru dospělých Jakub Dvořák z Jindřichova Hradce i další jihočeští lezci.

Soupeři jim budou například medailista závodů Světového poháru v boulderingu Martin Stráník a mládežnický mistr Evropy v lezení na obtížnost a semifinalista závodů Mistrovství světa i Světového poháru dospělých Jakub Konečný. Mezi ženami se o medaile utkají finalistky a semifinalistky vrcholných mezinárodních soutěží Iva Vejmolová, Eliška Adamovská a Lenka Slezáková, které zároveň dosahují vynikajících výkonů i na skalách.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace