Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Jubilejní Lubomír Brabec

  Úterý 23.7 19:00 - Protivín KD

  Romantické skladby pro kytaru.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Nejlepší reklamu dělá spokojený klient, říká oceněná podnikatelka roku Hana Bísková

Petr Eliáš - Jižní Čechy Teď , Autor: Hana Bísková ve svém centru For Body v Písku.

Petr Eliáš - Jižní Čechy Teď     Autor: Hana Bísková ve svém centru For Body v Písku.

PÍSEK – Na konci minulého roku vyhlásila Jihočeská hospodářská komora v Písku další ročník soutěže živnostník a firma Písecka. Čtrnáctý ročník vyhrála v kategorii živnostníků podnikatelka Hana Bísková, která v roce 2013 otevřela sportovně relaxační centrum For Body v průmyslovém Městském areálu v Písku v Sedláčkově ulici.

 

V roce 2017 došlo k rozšíření a rekonstrukci centra o nové cvičební sály, šatny a wellness prostory. Centrum především nabízí zdravotně – kondiční cvičení se zaměřením na celý pohybový aparát. Možné jsou privátní i skupinové lekce v oblasti body and mind, má také širokou nabídku skupinových lekcí v oblasti fitness a jako jediné centrum v Písku i lekce pole dance. Hana Bísková popisuje svůj recept k úspěchu.

Ocenění hospodářské komory vás určitě potěšilo...
Určitě. Když člověk začíná s něčím novým a plní si svůj sen, není to jednoduché. Chtěla jsem vždycky nějak pomáhat lidem. Písek je malé město a setkávala jsem se i s negativními názory. Ne všichni to kvitovali, což je asi takový fenomén českých lidí. Byl to velký otazník, jestli do toho jít. Za velké podpory manžela a mých dcer jsem to zvládla a vydržela jsem šest let. Všichni mi říkali, proč nemám nikde vidět nějakou větší propagaci. Já si ale myslím, že největší reklamu dělá spokojený klient. I přes všechny strasti jsem se nedala a jdu si svou cestou. Proto mě ocenění velice potěšilo. Lidé by měli vědět, že svět není jen o velkých firmách, ale i podnikatelích, kteří sami něco vybudují. I jednotlivec může městu něco dát.

Představte svou firmu For Body.
Léta jsem dělala v byznysu s manželem. Zjistila jsem, že aby člověk fungoval po fyzické a mentální stránce, potřebuje k tomu několik atributů. Řekla jsem si, že by mohlo vzniknout jakési centrum setkávání, které by mohlo ladit tělo jak po dušení stránce, tak po té fyzické, s čímž mi hodně pomohla má dcera, která nastoupila cestu fyzioterapie. Po mém velkém úrazu kolene mi pomohla se dostat zpět do formy. Záměr tedy byl vytvořit komplexní centrum péče o člověka, což není jednoduchá věc, ale v dnešní době velmi aktuální.

Čemu se ve For Body věnujete?
Nabízíme pohyb, který je vedený vědomě. Chceme, aby se člověk naučil cvičit správně a nastavil si pohyb, jak jemu vyhovuje. Děláme vše v malých skupinách pod vedením certifikovaných instruktorů. Věnujeme se lidem od začátku do konce. Od úvodní diagnostiky například pohybového problému, připravíme je do skupiny, a pokud je problém vážnější, mohou využít služby fyzioterapie. Funguje to velice dobře. Nezapomínáme ani na mladší generaci. Mladí lidé mi dávají úžasnou energii a my jim nabízíme aerobní aktivity. Myslíme i na děti, protože podpora pohybu dětí je dnes důležitá. Děláme dětský aerobik a otevřeli jsme lekce pole dance pro děti, což je novinka. Ráda bych se ještě víc dostala ke starší generaci, to připravuji do budoucna. Je potřeba se starat i o lidi, kteří už si svou práci oddělali, ale jsou ještě mladí duchem. Potřebují, aby sportovali, vzdělávali se a fungovali dál. Ruku v ruce s pohybovými aktivitami tu máme masáže s certifikovanou masérkou, která má dlouholeté zkušenosti. Má dcera mi pak pomáhá na fyzioterapeutické úrovni. Hodně se věnuje nohám, což je trochu rarita. Za 25 let v byznysu s botami jsem se přes nohy dostala až k této mé práci. Vím, že pokud nefunguje dobře noha, nefunguje dobře celé tělo. Zkontaktovala jsem se s odborníkem na podologii, se kterým děláme diagnostiky plosky nohy. Nohám se věnujeme i při cvičení. Široké zaměření je obrovská výhoda, ale také obrovský závazek. Není vůbec jednoduché to všechno propojit. Motorem pro mě jsou výsledky. Svou vizí musíte nakazit ostatní zaměstnance.

Firmu jste rozjížděla sama. Tak kolik máte teď zaměstnanců a spolupracovníků?
Dnes mám nějakých deset až patnáct instruktorů, kteří mi pomáhají se cvičením.

Vaše prostory v městském areálu vypadají velmi pěkně a moderně. Stálo to velké úsilí?
S manželem jsme se sem přišli asi před 15 lety, kanceláře jsme předtím měli v centru města. Byla to veliká řehole, protože obslužnost kanceláří a parkování v centru byl problém. Myslím si, že místo v městském průmyslovém areálu je hezké. Já se snažím, aby vypadalo pěkně. Myslím si, že kdyby každá firma přiložila ruku k dílu, dalo by se udělat hodně věcí. Věděla jsem, že toto pro nás bude větší oáza klidu. Takže tu vznikl velkoobchod, jehož část jsme pak zrušili a vzniklo v něm mé studio. Celou spodní část, kde jsme měli vzorkovny, jsem přeměnila na studio. Starám se i o venkovní část, seč můžu. Teď řešíme i nějaké provozní věci, jestli by se nedalo něco udělat s fasádou budovy. Myslím si, že i to je součást vizitky práce. Za velké pomoci mého muže jsem začala přetvářet i kanceláře. Jsem člověk, který chce mít hezké prostředí, protože tu trávím více času než doma. Chci, aby se tu lidé cítili pěkně a aby byli dobře naladěni. Když přišel areál s nabídkou dalších prostor za námi, zvažovala jsem, jestli do toho jít. Řekla jsem si nakonec, že chci. Ale prostory byly v katastrofálním stavu. Myslím, že se nám přeměna docela povedla. Podle mě to už dnes jinak nejde. Jestli chcete nabízet služby na nějaké úrovni, tak i prostředí by tomu mělo odpovídat. I klienti nám to chválí, což jsem ráda. Není jednoduché do toho jít se svými investicemi, protože návratnost není taková jako v jiných komoditách. Podpora manžela a rodiny byla veliká a vyplatilo se to.

Jaké máte na prahu roku 2019 plány?
Plánů mám plnou hlavu. Ocenění mi zase trochu otevřelo oči, setkala jsem se s novými lidmi. Chtěla bych naše centrum posunout zase více do zdraví. Plánuji oslovit nějakého lékaře, který by mi pomohl jít v mé vizi dál. Něco se rýsuje, ale nechci to teď dopředu zakřiknout. Chtěla bych více rozšířit služby do psychosomatiky a více se věnovat hlavě. Ráda bych i více spolupracovala s městem. Bylo by asi dobré se víc dostat do povědomí lidí. Ráda bych si nad tím s paní starostkou sedla a probrala to s ní. Nabízí se například oslovení škol. Proč je třeba nepozvat na hodinu tělocviku sem k nám a nabídnout jim něco, co ve škole nemají. Nabídnout by se daly dopolední hodiny, kdy tu není taková obsazenost. Původem jsem z Protivína, takže vím, jaké mají možnosti lidé na malých městech a obcích. V Protivíně jsem stále v kontaktu s panem ředitelem školy a otevřela jsem tam kurz dětského aerobiku. Vedu tam lekce zumby a každoročně dělám za podpory města dětský den. Nezapomínám ani na dětské domovy, podpořila jsem i malou sbírkou likvidování nákladů po povodních v Protivíně. Myslím si, že i malou částkou se dají podpořit lidé v nouzi a děti v dětských domovech. Snažím se například motivovat děti v domově v Žíchovci, aby si každý rok připravily nějaké vystoupení a cvičení pro naše akce. Propojujeme to také s manželem a dětem dáváme jako dárky například boty. I tahle činnost je pro mě velmi důležitá, abych mohla třeba i málem pomoci.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Petr 

  Reagovat

   

  Ano,je tam krásně,říká moje žena.A paní majitelka je opravdu milá......

  Vloženo 30.1.2019 19:59:10

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace