Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Nejmladší fotbalisté z Písecka se utkali v Bernarticích

BERNARTICE – Bernartický oddíl kopané ve spolupráci s komisí mládeže Okresního fotbalového svazu Písek uspořádaly uplynulou neděli velký turnaj v kopané 3+0 ročníků narození 2013 a mladší, kde začínající fotbalisté ještě před vstupem do mladší přípravky sbírají své první zápasové zkušenosti. Organizační stránku turnaje měli na starost Martin Januška za bernartický oddíl a za OFS Písek grassroots manažer mládeže Petr Houdek. K velké radosti všech zúčastněných včetně předsedy OFS Písek Michala Řezáče dorazilo plno dětí a turnaj byl rozdělen na dopolední a odpolední část. Dopoledne se utkala prťata z FC Písek, který složil hned dvě družstva, Čimelic (také dva týmy), Bernartic, Sepekova, Božetic a Hradiště, odpoledne pak nasadil Písek další dva manšafty, stejně tak Bernartice a Kovářov a po jednom Chyšky s Čížovou.

Zápasy se nehrají na výsledky a turnaje byly zakončeny vyhlášením, kdy kluci i dívky dostali za odměnu sladkosti a medaile na památku z bernartického turnaje. Právě turnajová soutěž „nábor přípravek 3+0" je velkou chloubou píseckého okresního fotbalu. Na Písecku totiž tento formát pro nejmenší vznikl zhruba před čtyřmi lety s ročníky narození 2010 a mladšími, nyní už se podobné turnaje konají po vzoru našeho okresu po celé republice.

Další podrobnosti přineseme ve středečních Milevských novinách, kde popíše organizaci turnaje a pod pokličku bernartické mládeže nechá nahlédnout trenér Martin Januška. Samotný projekt nábor přípravek pak představí Petr Houdek jakožto grassroots manažer mládeže na Písecku.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace