Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Některé firmy nedávají na stavbu záchody. Dělníci si mají nějak poradit

 Autor: Foto Ivo Bukač

    Autor: Foto Ivo Bukač

STRAKONICE - Na redakci Týdeníku Strakonicko se obrátil obyvatel Šumavské ulice ze Strakonic s tím, že v ulici probíhají stavební práce a dělníci z této stavby chodí močit naproti do parčíku. "Vedle je dětské hřiště a děti pobíhají i v parku. Už jsme volali i městskou policii, ale ta nám nepomohla. Nejen, že se na to nechceme dívat, ale je to ostuda té firmy, že sem nedají mobilní záchody," vyjádřil se Arnošt Tvrdek.

 

Majitel firmy Elektrostav Vladimír Vlček na dotaz reagoval, že zákon neřeší povinnost dávat na stavbu mobilní záchody. "Děláme spoustu staveb už tolik let a nikdy s tím problém nebyl," řekl a dodal, že firma neprovádí velké akce, tudíž dělníci nejsou na místě dlouhodobě. Podle majitele Elektrostavu si můžou dojít do nedaleké hospody. V blízkém nonstopu se ale majitel vyjádřil, že se s ním nikdo na ničem takovém nedomluvil. V žádné restauraci by asi nebyli nadšení, kdyby si z nich na čas někdo udělal veřejné záchody. 

Podobnou stížnost vznesli loni obyvatelé Komenského ulice v Milevsku. Probíhala v ní rekonstrukce a dělníci ze stavby čůrali kolem domů a u obchodního centra. Tehdy ale majitel firmy doložil, že dohodl používání záchodu ve výměníku. Jenže ulice je skoro kilometr dlouhá, dělníci tam pochopitelně z druhého konce neběhali. 

Vedoucí stavebního odboru města Strakonic Jaromír Zeman řekl, že součástí povolení ke stavbě rozhodně není žádné hygienické zabezpečení pro dělníky v podobě záchodů. Potvrzuje to i jeho kolega z milevské radnice Petr Švára. Považuje hygienické zázemí pro dělníky za samozřejmost, ale nařídit to nelze. Podle Petra Šváry tuto věc sice neřeší stavební zákon, ale lze využít jiné předpisy - třeba o veřejném pořádku. Městská policie v Milevsku ostatně trestá močení na veřejnosti pokutou poměrně často. 

Existují ale i dobré příklady. V sobotu 19. srpna ráno se konečně otevřel Švehlův most v Táboře. Pracovníci firmy Firesta Fišer zmizeli, ale v zatáčce pod Pintovkou zbyly tři mobilní záchody, které tam měli dělníci k dispozici během práce na stavbě. O den později tam stály už jen dva, nezbývá než věřit, že si jednu budku přemístila samotná firma. A ne jako nedávno v Křenovicích u Milevska, kde toitoika zmizela z louky hasičům. 

I na stavbě nové silnice mezi Všechovem a Dražicemi spatříte u odbočky na Jistebnici oranžový mobilní záchod. Takže i tamní firma se o své lidi stará. Chudáci ti ostatní. Nejspíš nemají močení v parku jako hobby, ale co jim zbývá? 

 

Diskuse k článku - 22 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • fyziologická potřeba 

  Reagovat

   

  myslím,že se tu řeší hlouposti a neexistující problém.Na všech velkých stavbách záchody jsou nebo je zajištěno náhradní řešení.I u toho trapného "slavného" antimočícího vystoupení L+K na ZMM se ukázalo,že dělníci měli zajištěno kam jít.Jako vše,tak i tohle je v lidech a vyhoví někdy své pohodlnosti.A že někdy si opivnění pánové uleví třeba cestou v parku.... .Kam taky mají jít,prostata u starších junáků jim neumožní dojít domů.A když třeba na hřbitově jsou záchody v době kdy tam chodí lidi zavřené,tak co dělat?Nosit s sebou přenosný nočník?

  Vloženo 21.8.2017 23:22:25

  • Hezky 

   Reagovat

    

   jste ten švajnerajn radnic odůvodnil. Takhle to v Milevsku odůvodňovalo vždy duo Pat a Mat. Herout a Polanecký. Jak se zdá, tak svou rétoriku nezměnili.

   Vloženo 22.8.2017 14:40:16

   • Ano, 

    Reagovat

     

    zdůvodnil jsem lidsky švajneraj (pozor vzdělanče na cizí slova),který tu byl za zodpovědného radního za tuto oblast.I proto je dobře,že vo vzal kal dějin.
    Ta posedlost Heroutem a Polaneckým je fakt na léčení.Dokud se vzteky kousnete do zadele sám,tak klidně,ale až bude nebezpečí kousnutí někoho jiného,budou muset zasáhnout příslušné orgány.Nejspíš zdravotní.

    Vloženo 22.8.2017 15:49:42

 • Stavař 

  Reagovat

   

  Že jste si vzali zrovna do rány dělníky na stavbách. Já vidím pochcánky snad všude kam se podívám. Cyklistů, řidičů, malých dětí, jsou plný pangejty. A není jim hanba, ani se neschovají. Silničáři by měli dávat do každé vesnice záchodky a obce by se měli starat o jejich čistotu! Když už, tak už!

  Vloženo 21.8.2017 20:45:03

  • toaleťák 

   Reagovat

    

   Ono se řidičům snadno čůrá, benzínka každých 5 km. Zedníci každých 5 minut senkrovnu na lešení nemíjí. Takže jste nepochopil, že tady de o to, aby zedníci nečůrali dětem na pískovišti. Víte?

   Vloženo 21.8.2017 22:12:46

 • Jitka 

  Reagovat

   

  To by si snad všude měly obce pohlídat, aby stavební firmy záchody měly. Jinak se zbytečně snaží o záhony, zeleň a nové fasády, když je všechno za chvíli pomočené. Určitě není problém to dát do podmínek smlouvy. Jenže u nás se opravdu pořád toleruje poloviční Balkán - žádná maminka by si asi v Londýně nebo v Paříži nedovolila stáhnout dítěti kalhoty a dát ho čůrat do kanálu nebo na trávník v parku. O chlapech když jdou z hospody ani nemluvím. To jen ženské mají zábrany si přičapnout někde na náměstí.

  Vloženo 21.8.2017 19:45:05

  • Ctirad 

   Reagovat

    

   na to je jednoznačná legislativa a zrovna v Milevsku,kde je nesmyslně přebujelá městská policie to má kdo kontrolovat a hlídat.Oni radši lážo plážo chodí ve dvou po městě a nebo se nechají vtáhnout do hádky lelkujícím nerudným dědou.
   Jinak k těm dětem,viděl jsem v Paříži,kde jsem působil,mockrát čurat na veřejnosti malé děti a nikomu to nevadilo.Ani mně.

   Vloženo 21.8.2017 20:03:15

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Ctirade a který věk byste považoval za vhodný, aby už začali chodit na záchod?

    Vloženo 22.8.2017 00:00:59

    • to nemáte 

     Reagovat

      

     jiný problém?Maminky,i ty v té Paříži,to ví.Určitě nikdo nevodí děti čurat ven z plezíru,ale někdy to tak vyjde.

     Vloženo 22.8.2017 08:08:26

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  snad Křenovice a ne Kestřany u Milevska,nepište tam takové bludy

  Vloženo 21.8.2017 18:32:42

  • L. Kolářová, JČTeď 

   Reagovat

    

   Opraveno, díky.

   Vloženo 21.8.2017 19:22:36

 • Stavař 

  Reagovat

   

  Z cizího krev neteče. Diskutující a autorka článku zřejmě neví, kolik stojí služba toi toi a nebo johnyservis. Jednou mi vyprávěl zákazník, jak se mu v rozpočtu na stavbu rodinného domu na klíč objevila položka - mobilní WC - 57000 Kč. Potom tu firmu dokonale pomlouval, jak ho chtěli okrást! Ono každý má svoje. Zlatě si dojít za palety, v nejhorším případě, když jde do "tuhýho", tak je na stavbě prázdných pytlů od cementu dost!

  Vloženo 21.8.2017 18:04:24

  • Je zajímavé, 

   Reagovat

    

   jak dokážete obhájit to, co je v civilizované zemi nemorální. Ovšem jsem zapomněl, že bylo Česko zařazeno mezi rozvojové státy.

   Vloženo 21.8.2017 18:21:35

   • investor 

    Reagovat

     

    Hm, mě nabídla stavební firma postavení lešení za 90 tisíc, tak jsem si ho v Německu koupil za 60 a po kolaudaci jsem ho za 60 zase prodal. To LAYHER lešení jsem postavil v sobotu po obědě s vnukem. Tak nevím, proč si stavební firma ten hajzlík nekoupí. Však ho na jedno použití mít nebude. Jinak veškeré nářadí, které firmy neměly (mé prodlužováky, metry, vrtačky, žebříky) si samozřejmě přivlastňovaly jako své. Jako kdybych jim opravoval auto a používal bych jejich hever, šroubováky a další nářadí - bez dovolení.

    Vloženo 21.8.2017 18:40:47

    • imperátor 

     Reagovat

      

     ono se dá za rozumný peníz půjčit.

     Vloženo 21.8.2017 19:29:51

  • Danka 

   Reagovat

    

   To vám připadá v pořádku?

   Vloženo 21.8.2017 18:32:00

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace