Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Svatomartinská Neděle

  neděle 17.11 10:00 - Písek, Kamenný most + okolí

  Slavnost.

 • Tradiční setkání k výročí sametové revoluce

  neděle 17.11 17:00 - Náměstí Míru, Jindřichův Hradec

  Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Některé firmy nedávají na stavbu záchody. Dělníci si mají nějak poradit

 Autor: Foto Ivo Bukač

    Autor: Foto Ivo Bukač

STRAKONICE - Na redakci Týdeníku Strakonicko se obrátil obyvatel Šumavské ulice ze Strakonic s tím, že v ulici probíhají stavební práce a dělníci z této stavby chodí močit naproti do parčíku. "Vedle je dětské hřiště a děti pobíhají i v parku. Už jsme volali i městskou policii, ale ta nám nepomohla. Nejen, že se na to nechceme dívat, ale je to ostuda té firmy, že sem nedají mobilní záchody," vyjádřil se Arnošt Tvrdek.

 

Majitel firmy Elektrostav Vladimír Vlček na dotaz reagoval, že zákon neřeší povinnost dávat na stavbu mobilní záchody. "Děláme spoustu staveb už tolik let a nikdy s tím problém nebyl," řekl a dodal, že firma neprovádí velké akce, tudíž dělníci nejsou na místě dlouhodobě. Podle majitele Elektrostavu si můžou dojít do nedaleké hospody. V blízkém nonstopu se ale majitel vyjádřil, že se s ním nikdo na ničem takovém nedomluvil. V žádné restauraci by asi nebyli nadšení, kdyby si z nich na čas někdo udělal veřejné záchody. 

Podobnou stížnost vznesli loni obyvatelé Komenského ulice v Milevsku. Probíhala v ní rekonstrukce a dělníci ze stavby čůrali kolem domů a u obchodního centra. Tehdy ale majitel firmy doložil, že dohodl používání záchodu ve výměníku. Jenže ulice je skoro kilometr dlouhá, dělníci tam pochopitelně z druhého konce neběhali. 

Vedoucí stavebního odboru města Strakonic Jaromír Zeman řekl, že součástí povolení ke stavbě rozhodně není žádné hygienické zabezpečení pro dělníky v podobě záchodů. Potvrzuje to i jeho kolega z milevské radnice Petr Švára. Považuje hygienické zázemí pro dělníky za samozřejmost, ale nařídit to nelze. Podle Petra Šváry tuto věc sice neřeší stavební zákon, ale lze využít jiné předpisy - třeba o veřejném pořádku. Městská policie v Milevsku ostatně trestá močení na veřejnosti pokutou poměrně často. 

Existují ale i dobré příklady. V sobotu 19. srpna ráno se konečně otevřel Švehlův most v Táboře. Pracovníci firmy Firesta Fišer zmizeli, ale v zatáčce pod Pintovkou zbyly tři mobilní záchody, které tam měli dělníci k dispozici během práce na stavbě. O den později tam stály už jen dva, nezbývá než věřit, že si jednu budku přemístila samotná firma. A ne jako nedávno v Křenovicích u Milevska, kde toitoika zmizela z louky hasičům. 

I na stavbě nové silnice mezi Všechovem a Dražicemi spatříte u odbočky na Jistebnici oranžový mobilní záchod. Takže i tamní firma se o své lidi stará. Chudáci ti ostatní. Nejspíš nemají močení v parku jako hobby, ale co jim zbývá? 

 

Diskuse k článku - 22 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky |  1 2 Starší příspěvky »
 • znalec 

  Reagovat

   

  Bohužel , téměř všude v Milevsku, kde se staví , tak keře či rohy jsou občurané , TOI stojí peníze.

  Vloženo 21.8.2017 16:18:15

  • asi je to složité, 

   Reagovat

    

   bylo to i za radního vševěda

   Vloženo 21.8.2017 17:44:55

  • v Milevsku bez problémů, 

   Reagovat

    

   máme rychlou antivyměšovací dvojku. Škoda,že už jejich číslo není na ZMM.

   Vloženo 21.8.2017 19:34:47

 • Ve Strakonicích 

  Reagovat

   

  mají asi stejné nezodpovědné vedení na radnici, když nejsou schopni mít ve smlouvě o provedení práce zajištění TOI ky pro své dělníky. Něco podobného bylo v Milevsku a keře se pod náporem čpavku a exkrementů dlouho vzpamatovávaly.

  Vloženo 21.8.2017 15:30:30

 • stavebník 

  Reagovat

   

  U nás ve stavebním povolení : oplocení proti nežádoucímu vstupu, tekoucí voda, požárně bezpečnostní tabulky a školení, buňka pro pobyt v nepříznivém počasí a WC. Nevím co by asi říkal pan Elekrostav, kdyby mu chodili kolemjdoucí kakat na jeho toalety, ona voda na splachování, toaletní papír a úklid není zadarmo! Nebo oni snad dělaj grátis?
  PS.: (dělal jako pracoval (né kakal))

  Vloženo 21.8.2017 15:28:08

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   A kde to je - u vás?

   Vloženo 21.8.2017 15:50:01

« Novější příspěvky |  1 2 Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace